Ankara’da En İyi 10 Dershane: 1’inci MATBİR

Ana Sayfa:Ana Sayfa/Dershane/Ankara’da En İyi 10 Dershane: 1’inci MATBİR

Ankara’da en iyi 10 dershane sıralamasında MATBİR ilk sıralarda yer alır. Dershane arayışındayken, bu durumu göz önünde bulundurmak önemlidir.

MATBİR Eğitim Kurumları’nın 6 şubesi bulunmaktadır.

1- Kızılay Şubesi

2- Armada AVM Şubesi

3- Keçiören Basınevleri Şubesi

4- Keçiören Gazino Şubesi

5- Eryaman Şubesi

6- Kırıkkale Şubesi

Ankara Kızılay En İyi 10 Dershane Sıralaması: 1. Sıra – Ankara, Kızılay Matbir Eğitim Kurumları – Karanfil Sokak No:50, (0312) 418 38 00

Dershanemizdeki kurslar ve fiyatları hakkında bilgi almak için hemen HIZLI FİYAT AL FORMU‘nu doldurun!

Neden 1. Sıra? Yazıyı titizlikle okumaya devam edin. :)

Ankara’da doğru dershaneyi seçmek zor olabilir, ancak bunu iyi araştırmak ve en iyi dershaneyi bulmak çok önemlidir. Ne de olsa orada çok zaman geçireceksiniz!

Kararınızı verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç husus var. İlk olarak, hedefleriniz nelerdir?

İyi bir üniversitede mi okumak istiyorsunuz, yoksa hangi bölüm olursa olsun herhangi bir üniversite olsun mu istiyorsunuz?

İkincisi, bütçeniz ne kadar? Ankara kursları fiyat açısından farklılık gösterebilir ve ödediğinizin karşılığını aldığınızdan emin olmak istersiniz.

Bu soruları yanıtladıktan sonra, Ankara ‘da dershane seçmenin zamanı geldi!

MATBİR Eğitim Kurumları’nda farklı kademelerde çalışma grupları bulunur. Çalışma grupları şu şekildedir.

 • 7. Sınıflar Kurs Programı,
 • 8. Sınıflar Kurs Programı,
 • 9. Sınıflar Kurs Programı,
 • 10. Sınıflar Kurs Programı,
 • 11. Sınıflar Kurs Programı,
 • 12. Sınıflar Kurs Programı
 • Mezun Gruplar Kurs Programı olarak sıralanabilir.

MATBİR Eğitim Kurumunda her kademeye özel akademik çalışmalar ve kişiye özel ders çalışma programı hazırlanmaktadır. Eğitim Kurumunda, her biri kendi alanında uzman öğretmenler tarafından eğitim verilmektedir. Öğrenciler bireysel olarak, diledikleri kadar etüt alabilmektedir.

Sınava girecek olan gruplar için özel çalışma planlaması yapılmaktadır. Bu çalışmalar şu şekilde sıralanabilir.

 • Haftalık olarak deneme sınavları,
 • Etüt çalışmaları,
 • Okul sınavlarına yönelik yardımcı çalışma programları,
 • Öğrenciye özel rehberlik sistemi olarak sıralanabilir.
YKS Birinciliği

Üst üste 2 yıl zirvede olmamız tesadüf değil: YKS 2021, YKS 2022’de Ankara 1’inciliği

Ankara Dershanelerine Genel Bakış

Kendiniz için en iyi Ankara Dershanesini nasıl seçeceğinizi soruyor olabilirsiniz. O zaman şanslısınız. Çünkü bilinçli bir karar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahibiz.

Öncelikle bir Ankara Dershanesi’nde ne aramalısınız? Müfredat ile başlamanızı öneririz. Dershanenin, eksikliklerinizi geliştirmenize yardımcı olacak geniş bir ders programı sunduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Dershaneye yeni başlayan biriyseniz, gideceğiniz dershanenin iyi bir araştırmasını yapın.

Öğretmenleri de göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz. Öğretmenlerin Ankara’da eğitim verme konusunda nitelikli ve deneyimli olduğundan emin olun. Özgeçmişlerini ve portfolyolarını görmek isteyin, böylece öğretim tarzları hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Son olarak, okulun konumunu (ulaşım) dikkate alın. Evinize yakın olan veya kendini başarı olarak ispatlamış merkezi konumdaki bir dershaneyi seçmek isteyeceksiniz.

Ankara YKS başarı durumunu incelemek için hemen şu bağlantıya https://matbir.com.tr/ankara-dershanelerinin-yks-basarisi/ tıklayabilirsiniz.

Ankara’da dershane seçimi

Ankara’da dershane seçimi, ebeveynler açısından zorlu ve düşündüren bir süreçtir. Bu süreç kişiler için zorlu bir dönem olsa da ufak bir araştırılma yapıldığı zaman yakın çevrede birçok dershane olduğu görülecektir.

Ankara’nın hemen hemen her bölgesinde dershane vardır. Ulaşım zorluğu yaşanmayacağı için her bölgeden seçim yapılabilir.

Ankara’nın merkezi olan Kızılay bu konuda oldukça etkilidir. MATBİR dershaneleri Kızılay ve Eryaman olmak üzere iki şubesi bulunmaktadır. Dershane seçiminde

 • Dershanenin konumu,
 • Daha önceki başarıları, (YKS 2021 sınavında Ankara 1’incisi hangi öğrencimiz oldu? Öğrenmek için hemen tıkla!
 • Dershanedeki gerekli ekipmanları sağlamaları (akıllı tahta, teknolojik aletler)
 • Dershanenin fiyatı,
 • Eğitim kadrosu önemlidir.

Dershane seçimi önemli olduğu kadar öğrencinin çalışma süreci de oldukça önemlidir. Bu süreçte rehberlik birimiyle iletişimde olunması önemlidir.

Ayrıca 5580 sayılı özel öğretim kurumları yönetmeliği için tıklayınız.

Ankara’da iyi bir dershane nasıl seçilir?

Üniversite sınavına mı hazırlanıyorsunuz? Tıp fakültesine, hukuk fakültesine, mühendislik fakültesine veya işletme fakültesine mi kaydolmayı planlıyorsunuz, akademik ve eğitim hedeflerinizi gerçekleştirmenize MATBİR Eğitim olarak yardımcı olabiliriz. Bir eğitim kurumu olarak, yüksek öğrenimin öneminin farkındayız ve hedeflerinize ulaşmanızda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Deneyimli ve profesyonel eğitmenlerimiz son derece alanlarında uzmandır ve başarınızı önemser. Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olalım!

YKS puanınızı 500 tam puana yükseltin! Tabiki de MATBİR Eğitim ile birlikte. Bize güvenin. Size YKS sınavlarında şampiyonların adresi MATBİR’in sınavlardaki önemini kanıtlayacağız.

Hemen web sitemiz ana sayfasındaki HIZLI FORMU doldurun, size ulaşalım. Dershanemizin “şampiyonların adresi” nasıl olduğunu anlatalım. Sonra siz kayıt olup olmayacağınıza karar verin!

MATBİR Eğitim - YKS 2021 Ankara Birinciliği

MATBİR Eğitim Başarısı – YKS 2021 Ankara Birinciliği

Ankara dershane önerisi – tavsiyesi (2023)

Ankara’da bir semtte bir dershane seçimi yapacaksınız. Ancak karar veremiyorsunuz? Çünkü çocuklarınız her aile için en değerli varlıklarımız. Onların en iyi üniversitelerde okumasını istiyoruz. Bunun içinde tercih ettiğiniz dershanenin çocuğunuzu en iyi şekilde üniversite sınavına hazırlamasını istiyorsunuz.

Ankara’da dershane olarak hangi dershaneyi önerirsiniz (tavsiye edersiniz) diye bir soru sorarsanız, bizler hiç kuşkusuz Ankara Kızılay semtinde yer alan MATBİR Eğitim’i öneririz. Neden?

 • Eğitim kalitesinin yüksek olması,
 • Eğitimci kadrosunun uzun süre dershanecilik sektöründe isim yapmış (deneyim kazanmış) öğretmenlerinin olması,
 • Metro, dolmuş ve otobüs duraklarına yürüme mesafesinde olması
 • Sınavlarda derece yapmış öğrencilerinin olması
 • Dershanedeki tüm çalışanlarının öğrencileri kendi çocuklarıymış gibi görmeleri

Ankara’da dershane fiyatları (2023)

Ankara’da dershane fiyatları, kişilerin merak ettiği konular arasındadır. Araştırma yaparken ve sıralama yaparken bu durumu da göz önünde bulundururlar.  Süreç ilerledikçe fiyat artışı da olacaktır. Ortalama fiyatlar 30.000TL ile 50.000TL arasında değişim göstermektedir.

Uygun fiyatlı ve kaliteli bir eğitim almak için dershanelerin erken kayıt dönemlerini takip edebilirsiniz. Alanında uzman, deneyim sahibi öğretmenlerle çalışan dershanede öğrencilere bireysel etütler de verilmektedir.

Dershaneler, öğrencilerin daha verimli ve etkili bir eğitim almalarını sağlanması için ilk seçilen yerler arasındadır. Bu aşamada veliler, fiyat araştırmasına girerler. Eğitim Kurumları’nda en önemli şey eğitmen kadrosu ve eğitim sistemidir. Bu husus ne kadar güçlü olursa, fiyatın artması da o kadar yüksek olacaktır.

Ayrıca, fiyatlar kapsamında kademeye göre farklılık göstermektedir. Örneğin; 6. Sınıf Kurs programı ile 12.sınıf veya mezun grup kurs programlarının fiyatları aynı değildir. Çünkü, bu programlarının çalışma sistemleri ve yoğunlukları oldukça farklıdır.

Ankara'nın En İyi Dershanesi

Ankara’nın En İyi 10 Dershane Sıramalası | 1’inci MATBİR Eğitim Kızılay

Ankara’da hangi dershaneye gitmeli?

Dershane seçimi nasıl yapılır? Ankara’da hangi dershaneye gitmeli? bu soruların cevapları tüm veliler tarafından araştırılan konuların en başında gelmektedir.

Size çok açık bir şekilde bu konuyu açıklayacağız. Dikkatlice okumaya devam ediniz.

 • Kesinlikle ve kesinlikle MATBİR Eğitim’i en başta size tavsiye ediyoruz. (Çünkü sebeplerimiz çok fazla. Lütfen yazımızın en başını tekrar okuyun!)
 • MATBİR Eğitim Kızılay semtinin tam merkezinde. Bu dershaneye mutlaka bir ziyaret gerçekleştiriniz. Neden bu dershane Ankara’da çok tercih ediliyor daha yakından görmüş, incelemiş olacaksınız.

Eryaman semti ve civarında oturuyorsanız size Matbir Eryaman Dershanesini tavsiye ederiz. Eryaman bölgesindeki en başarılı dershanelerin başında gelmektedir.

Ankara’da dershane seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

Ankara’da dershane seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Seçilecek olan dershanenin eğitim kadrosu en önemli husustur. Öğrencinin beklentilerini karşılaması ve bu süreçte sınav kaygılarının ortadan kaldırılması önemli bir süreçtir.
 • Dershanenin uyguladığı eğitim sistemi önemlidir. Özellikle bu durum sınav sürecinde olan öğrenciler için önem taşımaktadır. Her dershanenin belirlediği farklı bir eğitim modeli bulunur.
 • Sınava hazırlık döneminde en önemli şey kaynak seçimidir. Bazı dershaneler, öğrencilerine kaynak temin etmektedir. Bu süreçte kaynakların fazla olması öğrenci açısından olumlu olacaktır.
 • Velilerle birebir iletişimde olduğu zaman başarı oranı daha yüksek olduğu gözlenmektedir. MATBİR Eğitim Kurumları’nda, öğrenci velileriyle sürekli iletişim halinde olunmaktadır. (Akademik durumu, nasıl ilerlenmesi gerektiği gibi görüşmeler yapılır)
 • Dershane seçimlerinde dikkat edilen diğer bir konu ise ulaşım kolaylığıdır. Öğrencinin evine, okuluna yakın veya tek araçla gidilecek konumlar seçilmesi gerekir. Bu sayede yol yorgunluğu olmayacağından dolayı öğrenci için daha verimli bir süreç olacaktır.
 • Dershane fiyatları, velilerin önem verdiği diğer bir konudur. Beklentilerin karşılandığı sürece bazı kişiler için fiyat sorun değildir. Bu süreçte, iyi bir gözlem önemlidir.
 • Dershanenin, daha önceki başarıları da göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede seçim süreci daha kolay ve hızlı hale gelecektir.

Bahsedilen tüm bu maddeleri ele aldığımızda alanında uzman eğitim kadrosu bulunur. Dershane seçim süreci oldukça önemli bir süreç olduğu için ön araştırma yapılması gerekir. Dershane araştırmasında, tavsiyeler de göz önünde bulundurularak seçim yapılması gerekir.

Çocuklarınızın başarısının sizler için önemli olduğunun farkındayız. Her bir öğrencimizi bireysel olarak takip ederek başarılarına ortak olmaya ve onlarla birlikte başarı kazanmaya hazırız.

Türkiye’de dershanelerin geleceği konulu makaleyi incelemenizi de tavsiye ederiz.

Sonuç

İşte size doğru Ankara’da iyi bir dershaneyi bulmak için eksiksiz bir rehber. Sadece en önemli şeyleri aklınızda tutmayı unutmayın: hedefleriniz, bütçeniz ve programınız. Ve her şeyden önce, hedefinizi iyi belirleyin! Ve hedefinize ulaşmak için kendinize bir yol çizin.

Ankara Dershaneler İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Ankara’da dershane önerir misiniz? şeklindeki bir soruya hiç düşünmeden Karanfil Sok. No:50, Kızılay adresinde yer alan MATBİR Eğitim’i öneririz.

Ankara’da dershane tercih ederken aşağıdaki seçenekleri mutlaka değerlendiriniz;

 1. Dershanenin dijital mecradaki yorumlarını mutlaka inceleyiniz.
 2. Dershanede okuyan öğrencilerden mutlaka fikir alınız.
 3. Dershane velisi ile irtibat kurabilir fikir alabilirsiniz.

İnternette araştırma yaparken ilk sayfalarda gördüğünüz her dershane başarılı değildir.

Ankara Kızılay’da yer alan MATBİR Eğitim dershanesi YKS 2021’de Ankara 1’ciliğini ve Türkiye 3’ncülüğünü ve YKS 2022’de de yine Ankara 1.ciliği ve Türkiye 4.lüğü elde etmiştir.

Bu başarı tesadüf değildir. Eğitimcilerimizin, idaremizin, çalışanlarımızın kısacası emeği geçen herkesin başarısıdır.

Ankara’da dershaneler incelendiğinde açık ara MATBİR Eğitim Kurumları en iyi dershaneler arasında ön sıralarda yer almaktadır.

MATBİR Eğitim Kurumları Neden En İyi Dershane Kategorisinde?

 • MATBİR Eğitim Başarısı – 1 – ÖSYM 2021 YKS sınavı Ankara 1’inciliği ve Türkiye 3’üncülüğü,
 • MATBİR Eğitim Başarısı – 2 – ÖZDEBİR Nisan 2022 TYT deneme sınavı 27’nciliği,
 • MATBİR Eğitim Başarısı – 3 – APOTEMİ Yayınları Nisan 2022 Türkiye 1’inciliği,

Ankara’da son güncel dershane listesine https://www.bulurum.com/dir/dershaneler/ankara/ linkine tıklayarak görebilirsiniz. Üstelik ilçe ilçe de listeleme yapabilirsiniz.

Ankara’da dershane yorumlarını Google’nin hizmeti olan Benim İşletmem yorumları güvenirlik açısından önemlidir.

MATBİR Eğitim’in Google benim işletmem yorumlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ankara genelinde irili ufaklı birçok dershane bulunmaktadır. Dershaneler fiyatlarını kendileri (eğitimci kadrosu, adresi, başarısı vs. kıstaslarla) belirlemektedir. Ankara’da ortalama dershane fiyatları 30.000TL ile 50.000TL aralığında değişim göstermektedir.

&s tarafından.|11 Ocak 2023|Dershane|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin

Go to Top