MATBİR@K12 YAPAY ZEKA OTOMASYON SİSTEMİ

Matbir@k12 sisteminde öğrencilerimizin kayıt oldukları andan itibaren bütün gelişimleri kayıt altına alınır. Öğretmenlerden ve rehberlik servisinden verilen bütün ödevlerin ve ödev sonuçlarının kayıtları sistemde yer almaktadır.

Birebir ders istekleri bu sistem üzerinden randevulu bir şekilde verilmektedir. Öğrencimizin istediği gün ve saat belirlenir ve randevusu verilir. Randevu mesajı, Veliye, Öğrenciye, Öğretmene eş zamanlı olarak gider. Devamsızlık takiplerinde saat ve gün bazında olmak üzere ayrı ayrı kayıtlar oluşturulmaktadır. Deneme sonuçları sisteme yüklenip denemede görülen yanlışlar yapay zeka tarafından konu ve kazanım olarak ayrıştırılıp belirlenmektedir. Yanlış veya eksik olan konuların belirlenmesi, bu yanlışlar hangi öğrenciler tarafından yapıldığı tespit edilip akademik rapor sekmesine kaydedilir. Yine her sınav sonucunda öğrencinin başarı grafiği oluşturulur ve Rehber Öğretmenler ile Yöneticiler tarafından gözlemlenebilir. Matbir@K12 sisteminde öğrencilerin Ödevleri,Deneme Sınavları, Akademik başarı grafikleri, TYT – AYT- LGS konu kazanım eksiklikleri, devamsızlıkları, davranış değerlendirmeleri kayıt altına alınıp saklanmaktadır. Bu veriler Veli ile paylaşılabilinmektedir.

ZORUNLU ETÜT SİSTEMİ

Öğrenciler dersler bittikten sonra kalan zamanında kurumdan ayrılamazlar. İşlenene TYT – AYT – LGS konuları ile ilgili soruları öğretmenler eşliğinde kurumumuzda bulunan 200 kişilik kütüphanede çözmelidir. Konu tekrarları ve soru çözümleri işlenen konuların pekişmesi ve unutulmaması için zorunlu tutulmaktadır. Öğrencilerimiz kuruma geldikleri her günde 17.00 saatine kadar zorunlu olarak ders çalışıp tekrar etmek durumundadır. İzinsiz kurumdan ayrılmaları yasaktır. Veli bilgisi dahilinde veya acil durumlarda izin verilmektedir. Yine Ödevlerini tamamlamayan öğrenciler zorunlu olarak kütüphanede ödev bitirme etütüne tabii tutulurlar. Burada tamamen öğrenci merkezli bir sistem bulunmaktadır.

BİREBİR EĞİTİM MODELİ

Kurumumuzda Birebir Eğitim Modeli en önemli sistemimizden biridir. Profesyonel rehberlik ile birlikte yürütülmektedir. Öğrencilerimiz istediği dersten, istediği öğretmenden “Sınırsız” sayıda Birebir Ders alma hakkına sahiptir. Birebir Dersi öğrenci alabildiği gibi Rehberlik öğretmenleri tarafından da sınav analiz raporuna göre öğrenciye verilebilmektedir. Öğrencinin sınavda yaptığı veya tekrar olarak yanlış yaptığı konuların tespiti halinde öğrenciye Birebir Ders verilmektedir. Birebir Dersler randevu ile alınmaktadır. Randevu mesajı hem veliye hem öğrenciye hem de öğretmene eş zamanlı olarak gitmektedir. Birebir Ders randevu zamanı geldiği zaman kurumumuzda bulunan Birebir Ders kabinlerinde yapılmaktadır. Fasulye şeklindeki masalarımızda öğrencimiz ve öğretmenimiz Birebir Dersini yapmaktadır. Birebir Derslerin en büyük avantajı; Öğrenci ve Öğretmenin kısa sürede bir çok bilgi alışverişinde bulunmasıdır. Çözülemeyen sorular, unutulan konular, tekrar edilmemiş kazanımlar burada Öğretmen tarafından öğrenciye aktarılır.