Milyonlarca öğrenci, hayallerindeki üniversiteyi kazanmak için çalışıyor. MATBİR Eğitim Kurumları’nı tercih eden öğrencilerimizin tüm bu süreçte en büyük destekçisi olduk. Özellikle psikolojik ve akademik olarak YKS sınavına hazırlık sürecinde öğrencilerimizin yanında olduk. Tüm bu desteğin meyvesi olarak da öğrencilerimizin sınavlardaki başarılarından haberdar olduk.

MATBİR eğitim kursları öğrenciler üzerinde uyguladığı yeni nesil sınav hazırlık süreci yöntemleriyle bu yılda YKS sınavına damgasını vurdu. MATBİR eğitim kurslarımızda sınava hazırlanan ve YKS sınavı ilk 1.000’de sıralamaya giren toplam 9, ilk 5.000’de toplam 14, ilk 10.000’de toplam 20, ilk 30.000’de toplam 50 öğrencimizin gururunu yaşamaktayız.

MATBİR Eğitim Kurumları - YKS 2022 Başarı Durumu

MATBİR Eğitim Kurumları – YKS 2022 Başarı Durumu (İlk 50bin sıralamaya göre)

YKS 2021 de Ankara birincisi Türkiye üçüncüsü olan sevgili öğrencimiz Bora Çalım’ın ardından YKS 2022’de de başarıyı yakaladık. YKS 2022’ de Ankara birincisi Türkiye dördüncüsü olan sevgili öğrencimiz Umut Utku Erşahince’ye akademik hayatında başarılar dileriz.

MATBİR YKS Başarısı

MATBİR YKS 2021 – 2022 Ankara Birinciliği

YKS başarı listemizi incelemek için hemen tıklayınız.

YKS’de Büyük Başarı | Hangi Yöntemleri Kullandık

6. Sınıftan itibaren başlayan sınav motivasyon ve hazırlık süreci 12. Sınıfın ardından gelen zaferlerle taçlandırıldı. Her sene olduğu gibi bu senede YKS sınav sonuçları sonrası başarıyı yakaladık. Peki nedir bu başarıyı sağlayan yöntemlerimiz?

  • Erkenden başlayan sınava hazırlık süreci

Yaz kampı olarak adlandırdığımız ve 30 Haziran’da başlayan derslerimizle öğrencilerimize erkenden sınav motivasyonunu kazandırmaktayız. 1 Eylül’e kadar devam eden bu süreçte ders çalışma becerisi kazandırma, odaklanma süresini arttırma ve soru çözme becerisini geliştirme konusunda destek olunmaktadır. 1 Eylül itibariyle normal döneme geçildiğinde öğrenci uygulayacağı ders çalışma programını bilmektedir. Bu nedenle YKS sınavına hazırlık sürecine rakiplerine göre erkenden adapte olabilmektedir.

  • Yapay zeka sistemi destekli eğitim

Öğrencilerimize bitirilen konuların pekiştirilmesi adına her hafta online olarak deneme sınavı hazırlamaktayız. Hazırlanan bu deneme sınavları sonucunda öğrencinin yapacağı doğru ve yanlışları tek tek analiz ederek sisteme işlemekteyiz. Yapay zekâ sistemimizin yapacağı analize göre her 6 deneme sınavı sonrası öğrencinin hangi konularda eksik olduğu anında ortaya çıkmaktadır. Eksik olunan konulara göre bu dersleri tekrar etmesi ve daha çok soru çözmesi sistem tarafından öğrenciye bildirilecektir. Yapay zekâ sistemi sizi tanıyıp analiz ederek öğrenme düzeyinizi ölçecektir. Analiz sonuçlarına göre sınav motivasyonu arttırılmış, ders çalışma becerisi geliştirilmiştir. Yapay zekâ sistemi MATBİR eğitim kursumuza kayıt olan her öğrenciye eğitim paketimizin yanında ücretsiz olarak sunulmaktadır.

MATBİR Yapay Zeka Destekli Eğitim Sistemi

MATBİR Yapay Zeka Destekli Eğitim Sistemi

  • Anlaşılmayan konulara etüt desteği

Özellikle yapay zekâ sistemi ile deneme analizlerinin yapılmasıyla öğrencimizin eksik olduğu konular tespit edilir. Bu konular temel alınarak öğrenciye birebir etüt desteği sunulmaktadır. Öğrencilerin istediği her zaman birebir etüt desteği alabilmektedir. Aynı zamanda bir grubun toplu isteği sonucunda anlaşılmayan konu hakkında toplu birebir etüt desteği sunulmaktadır. Öğrencilerimiz MATBİR@k12net üzerinden oluşturacakları randevu ile öğretmenlerinden her zaman birebir etüt desteği alabilmektedir.

  • Videolu soru çözümleri

Her hafta online olarak yapılacak deneme sınavı ardından soruların videolu çözümüne ulaşılabilmektedir. Deneme sınavının bitmesiyle birlikte videolu olarak anlatılan sorunun çözümü öğrencinin yanlışlarını fark etmesine yardımcı olmaktadır. Videolu soru çözümü ve birebir soru çözümüyle birlikte yılda en az toplam 30.000 soru çözümü yapılmaktadır.

  • Veri temelli rehberlik sistemi

YKS sınavına hazırlık sürecinde öğrencilerimize psikolojik olarak da destek sunulmaktadır. Her hafta rehberlik öğretmenlerimizle yapacakları görüşmelerle öğrencilerimizi tanıyıp analiz etmekteyiz. Öğrencinin sınav kaygısı, odaklanamama problemi, kişisel ve ailevi problemleri vb. profesyonel rehberlik öğretmenlerimiz tarafından çözülebilmektedir. Yapılan görüşmeler sonrası geçirilen her süreç K12 akademik bilgi bölümüne işlenmekte ve istek üzerine veli ile paylaşılabilmektedir. Öğrencilerimiz düzenli olarak yapılan rehberlik görüşmeleri haricinde de istediği her an rehberlik hizmeti alabilmektedir.

  • Eğitim koçluğu desteği

Çoğu öğrencinin en büyük problemi ders çalışmak için motivasyonu yakalayamamasıdır. MATBİR Eğitim kurslarımızın eğitim koçluğu sayesinde gerekli motivasyon öğrenciye kazandırılmaktadır. Özellikle sınav kaygısı içinde olup odak problemi yaşayan öğrencilerimizle yapılacak birebir görüşmelerle sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Öğrencimizin sadece sınavına odaklanması sağlanmaktadır. Öğrencinin psikolojik ve sosyal özelliklerine göre bir ders çalışma programı hazırlanmakta haftalık olarak takibi yapılmaktadır.

  • Yeni nesil sorulara yeni nesil yöntemler

Sınavlarda çokça karşılarına çıkan anlamaya ve yorumlamaya dayalı sorular öğrencileri bazen zorlamaktadır. Genellikle okuduğunu anlama, yorumlara, farklı fikirlere açık olma, eleştirme yeteneği gerektiren yeni nesil soruların çözümü için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Sadece ezbere bir eğitim verilmemektedir. Özellikle öğrenme, yeni fikirlere açık olma, hayal gücünü geliştirme gibi yeteneklerde öğrencilere kazandırılmaya çalışılır. Bunun için öğretmenlerimizle birlikte kursumuzda kitap okuma saatleri gerçekleştirilir. Özgün ve yeni nesil sorularla ders sonrası konular pekiştirilir. Öğrencinin kendini ifade etme ve okuduğunu anlama yeteneğinin analiz edilmesi için sorular üzerinde tartışmalar yapılır.

  • Yayın yazar öğretmen kadrosu ve kişiye özel soru bankası desteği

MATBİR eğitim kurslarımıza kayıt yaptıran her öğrencimize ücretsiz konu anlatımı ve soru bankası kitabı desteği verilmektedir. Öğrencilere sunulan tüm kitaplar tecrübeli ve deneyimli öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Öğretmenlerimizin anlatacakları konu dağılımına göre hazırlanan bu kitaplarla öğrencilerle aramızdaki uyumu arttırmaktayız. Yeni nesil sorulara göre öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan bu kitaplar öğrencinin tüm bu süreçte yanında olmaktadır. Her hafta düzenli bir periyodlarla gerçekleştirilen deneme sınavları sonrası konu eksikliği tespit edilen öğrenciye çözmesi için kişiye özel soru bankalarıyla destekte bulunulmaktadır. Yine uzman öğretmen kadromuz tarafından hazırlanan bu soru bankalarıyla öğrencinin konuyu kavraması amaçlanmaktadır.

  • Haftanın Yedi günü açık kütüphane hizmeti

Öğrencilerimiz genel olarak haftanın dört günü kursumuza gelmekte ve toplam 18 ile 30 saat arası ders almaktadır. Zamanını ders çalışarak değerlendirmek isteyen öğrencilerimiz dersi olmadığı zamanlarda da kütüphanemizden yararlanabilmektedir. Hem bireysel hem grup halinde ders çalışabilmek için bölümlere ayrılmış kütüphanemiz haftanın yedi günüde açıktır. Kütüphane de ders çalışırken konuyu anlamayan veya soruyu çözemeyen öğrencilerimiz için kütüphanemizde de birebir görüşme sağlayabileceği öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Bu sayede sorular anında tecrübeli öğretmenlerimiz tarafından cevaplanmakta, her zaman öğrencilere destek olunmaktadır.

Üniversite sınavı için nasıl hazırlanmalı? Merak ediyorsan hemen tıkla!