Ankara Kızılay’da YKS hazırlık kursları mı araştırıyorsunuz? Kızılay bölgesinde ençok tavsiye edilen dershane (kurs merkezi)’nin MATBİR olduğunu biliyor muydunuz? Buyrun şimdi sizlere YKS hazırlık kursları ile detaylı bilgi vereceğiz.

YKS hazırlık kursları, üniversiteye hazırlık sürecinde sınav konularının anlatılması ve soru çözümleriyle pekiştirilmesi hizmeti veren kuruluşlardır. Her ne kadar okullarda eğitim verilse de sınav süreci özel bir hazırlık gerektirir. Bol soru çözümü ile bir arada sunulan bu eğitim sürecinde, rehberlik desteği de son derece önemlidir. Bu nedenle üniversite sınavına hazırlık kursları arasından en doğru seçimi yapmak gerekir. Ankara Kızılay’da yüzlerce kurs vardır fakat öğretmen deneyimi, etüt programları ve sunulan diğer ayrıcalıklar bir arada düşünülerek seçim yapılmalıdır. Kurslarda mezunlar ve halen lise eğitimine devam eden öğrenciler için farklı programlar uygulanır.

YKS Nedir?

Geçmiş yıllarda farklı birçok isimle anılan üniversite sınavının güncel adı YKS’dir. Peki, nedir bu YKS? Bu kısaltmanın açılımı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’dır. Sınav 3 farklı bölümden oluşur. Bunlar:

  • TYT (Temel Yeterlilik Testi)
  • AYT(Alan Yeterlilik Testi)
  • YDT (Yabancı Dil Yeterlilik Testi) şeklindedir.

TYT, tüm öğrencilerin girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Sonraki sınavlar ise öğrencinin hangi alanda kendine hedefler koyduğuna göre belirlenir. TYT puan hesaplamada alan ayrımına gidilmez ve herkes için aynı katsayılarla hesaplama yapılır. TYT’nin yerleştirme puanının hesaplanması üzerinde etkisi %40’ken AYT’nin %60 olarak gerçekleşir. YDT ile yerleşen adaylarda da durum aynıdır. TYT %40 ve YDT %60 ağırlığında sonuca etki ederek, adayın hangi üniversiteye ve bölüme yerleşeceğini belirler.

YKS Sınavı Ne Zaman?

YKS sınav tarihi ve başvuru tarihleri adayların merak ettiği konuların başında gelir. Sınav için başvurular genellikle şubat ayında başlar. Sınav üç oturum şeklinde gerçekleştirilir. Haziran ayında yapılan ve arka arkaya iki gün süren sınavlardan TYT’ye her öğrencinin girmesi gerekir. Diğerleri ise isteğe bağlıdır. Öğrenci eğer sadece iki yıllık bölümlere ya da taban puanın yeterli olduğu programlara yerleşmek istiyorsa YDT ve AYT’ye girmesine gerek yoktur.

Kızılay (YKS) Kursu (Dershane) Fiyatları

Kızılay YKS kursu fiyatları sunulan hizmetin kapsamına göre değişiklik gösterir. Veli ve öğrencilerin seçimlerini yaparken fiyatın yanı sıra baz alması gereken değişkenler vardır. Bunların başında sunulan eğitimin kalitesi gelir. Eğitmen kadrosunun YKS hazırlık noktasında yeterli deneyime sahip olması, dershanenin fiziki alanının tüm öğrenciler için yeterli olması ve etüt programının ihtiyaca uygun olarak şekillendirilmesi; iyi bir hazırlık süreci için gerekli olan şartların başında gelir. Ankara en iyi YKS kursu olarak birçok velinin ve öğrencinin gözdesi konumunda olan MATBİR Eğitim Kurumları, beklentilerin tümünü karşılayan ortam koşulları ve eğitmenleri ile sizin için en doğru seçimdir.

YKS kurs fiyatlarını etmenler nelerdir? Kurs seçiminde nelere dikkat edilmelidir? Merak ediyorsan hemen tıkla!

Kızılay’da En Çok Tavsiye Edilen Dershaneler (Kurs Merkezi)

Ankara gibi büyükşehirlerde her ne kadar çok fazla seçeneğiniz olsa da kaliteli hizmet veren bir kuruma ulaşmak son derece zordur. Bu nedenle Ankara dershane tavsiyesi almak ve küçük bir araştırma yapmak, kayıt öncesi avantaj sağlar. MATBİR gibi köklü bir eğitim kurumunu tercih etmek, öğrencinin hedefine ulaşma noktasında her zaman bir adım önde olmasını sağlar. Deneyimli öğretmen kadrosu ve rehberlik desteği ile öğrenciler nasıl bir çalışma programı uygulaması gerektiğini kolayca öğrenir. Bu programa uygun hareket edilmesi noktasında değerli eğitmenlerimiz de gereken desteği verir. Zorunlu etüt sistemi sayesinde öğrencilerin eksikliklerini gidermesi hedeflenir. Aynı zamanda tamamen MATBİR’e özel yaz kampı sayesinde haziran ayında sınava hazırlık süreci başlar.

YKS 2021 Ankara 1'ncisi Kızılay MATBİR Kursu

YKS 2021 Ankara 1’ncisi Kızılay MATBİR Kursundan (Öğrencimiz Bora Çalım)

YKS Sınavında Başarılı Olmak İçin 5 Öneri

YKS sınavında başarılı olmak ve hayal ettiğin bölüme girmek için yapman gerekenler şunlardır:

  • Düzenli çalışmak
  • Bol soru çözümü
  • Sevdiğin aktivitelere zaman ayırmak
  • Öğretmenlerinden destek almak
  • Çözemediğin soruları arkadaşlarına sormak

Herkesten duyacağın tavsiyelerin başında düzenli çalışmak gelir. Bu, her ne kadar klasikleşmiş bir tavsiye olsa da başarının elde edilmesindeki önemi yadsınamaz. Çalışmalarını zamana yaymak ve kendine haftalık ya da aylık hedefler koymak, konuları daha kalıcı şekilde öğrenmene yardımcı olur. Bol soru çözümü ise başarıya giden yolda ikinci önemli detaydır. Ne kadar çok soru tipiyle karşılaşırsan, sınavda gelebilecek farklı soru tiplerine karşı hazırlıklı olursun.

Tabii tamamen ders odaklı bir hazırlık süreci seni sıkabilir ve motivasyonunu azaltabilir. Bu nedenle sevdiğin aktivitelere de programında yer vermelisin. Haftada bir gün arkadaşlarınla vakit geçirmek ya da spor yapmak, emin ol sana iyi gelir. Anlamadığın konularda öğretmenlerinden destek almak ve çözemediğin soruları arkadaşlarına sormak da YKS sınavında başarılı olmak için yapabileceklerin arasındadır.

Kızılay Karanfil Sokak No:50 adresinde yer alan butik kurs merkezimiz MATBİR’e 0 312 418 38 00 no.lu telefonu arayarak ulaşabilirsiniz. Veya web sitemizde yer alan Whatsapp hızlı destek ile anında bilgi alabilirsiniz.

ÖSYM – YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) 2021 Sınav Soru kitapçığını ve Cevaplarını incelemek isteyenler hemen tıklayın!