Balgat dershane olarak ençok tavsiye edilen dershane MATBİR kurs merkezidir. 2 yıl üst üste YKS Ankara 1.si çıkarmıştır.

Ankara ulaşım imkanları en gelişmiş büyük şehirler arasında yer almaktadır. Uygun dershane seçiminde en önemli kriterlerden biri olan ulaşımda Balgat dershaneleri ilk tercih edilenler arasında yer alır. Balgat dershaneleri arasında MATBİR dershanesi kaliteli eğitim vermeye odaklanmış bir kurum olarak çoğu öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Dershanelerin özelleştirilmesi kurumumuzda hiçbir şeyi değiştirmedi. Yaptığımız çalışmalarda öğrencilerimizin ihtiyaçları her zaman ön planda tutulmaktadır. Amacımız sadece öğrencileri değil velileri de memnun etmektir. Her şeyden önce öğrencinin derse devamlılık takibi yapılarak veliye bilgi verilmektedir. Ayrıca Balgat dershaneleri arasında sunduğu eğitim fırsatlarına kıyasla en cazip fiyatlara sahip MATBİR dershanesi başarıya ulaşmada sizlerin en büyük destekçisi olacaktır.

Her ebeveyn, çocuğunun başarıya doğru emin adımlarla ilerlediğini görmek ister. Bu nedenle merkezi Kızılay’da bulunan MATBİR dershanesi deneyimli öğretmen kadrosuyla akademik başarının öncüsü olmaktadır.

Ankara Balgat Dershaneleri, seviye sınavları için öğrencileri 8-12 kişilik butik sınıflara yerleştirmektedir. Yapılan deneme sınavı analizine göre yapılan bu dağıtım öğrencileri anlama ve kavrama yeteneğine göre sınıflara ayırır. Böylece derslerin öğrencinin öğrenme yeteneğine göre verilmesini sağlar. Her sınıfa özgü ayrı ders işleyiş teknikleriyle öğrencilerin derslerden verim almasını sağlamaktadır. Ankara Balgat Dershaneleri eğitimli, yetenekli ve deneyimli öğretmenlerden oluşan bir ekibe sahiptir. Mesleki gereklilikleri tam olarak yerine getirerek bilgilerini öğrencilere aktarırlar. Tesisimiz ev sıcaklığındadır. Öğrencilerimiz, başta öğretmenlerimiz olmak üzere personelimizin nazik, dürüst ve saygılı olmasından memnundur.

Veli bilgilendirme ve rehberlik sistemi sayesinde sadece derslerde değil sosyo-psikolojik konularda da öğrenciye destek olunmaktadır. Böylece sınava hazırlık sürecinde bulunan öğrenci için ayrıca bir psikolojik destek alınmasına gerek kalmamaktadır.

Balgat Dershane | Kurs Merkezi

Balgat Dershane | Kurs Merkezi

Balgat’ta En İyi Dershaneler

Balgat‘ın en başarılı butik dershanesi öğrencilerinin hayallerini gerçekleştiren MATBİR dershanesidir. Öğrencilere ders çalışma tekniklerinde yardımcı olan, düzenli ve ilkeli öğrenme stratejileri geliştiren dershanemiz özel eğitim avantajı sunmaktadır. En çok tercih edilen Balgat dershaneleri arasında MATBİR dershanesinin olması sunduğu VIP eğitiminden kaynaklanmaktadır. Yeni nesil yöntemlerde eğitim veren dershanemiz kişiye dersleri ve okulunu sevdiren bir kurumdur.

Balgat dershanelerine eğitim için kayıt olan öğrenciler, kayıt yaptırdıktan sonra veya dönem başlamadan önce hazırlık kursları alabilirler. Özellikle yaz kamplarından önce kayıt yapılması öğrencinin normal müfredata geçilmeden motivasyonunun gelişmesine katkıda bulunur. Öğrenciler yazında derslere katılabilir, öğretmenlerle tanışabilir ve eğitimleri izleyebilirler. Bu yaz hazırlık kursları için öğrencilerin kayıt yaptırmasına gerek yoktur. Balgat dershanelerinin eğitim kalitesinin deneyimlenmesi için yaz kamplarımıza tüm öğrenciler katılabilmektedir. Bu dersi kayıt olduktan sonra alan öğrenciler memnun kalmadıkları takdirde dersten çekilebilirler. En başarılı Balgat dershaneleri, öğrencilerine erken eğitim avantajı sunmaktadır.

Uzman ve dinamik öğretmen kadrosu, yapay zekâ destekli deneme sınavları ve soru kitapçıkları ile eğitime destek olunmaktadır. Yıl boyunca sınav motivasyonu üst seviyede tutulmaktadır.

Balgat’ta En Çok Tavsiye Edilen Dershaneler

En çok tavsiye edilen Balgat Dershaneleri arasında merkez şubesi Kızılay’da bulunan MATBİR dershanesi yer almaktadır. Balgat’taki en başarılı özel ders veren okullar, ön eğitim denemeleri veya hazırlık eğitimi yoluyla öğrencileri öğretmenlerle ve eğitim sistemiyle tanıştırır. Bu eğitim kurumlarında sınıfa grup olarak özel eğitim verilebildiği gibi birebir etüt fırsatı da sunulabilmektedir. Bu öğretmenlerin seçimi eğitim döneminin başında mümkündür. Bu, öğrencilere öğretmenleriyle önceden tanışma fırsatı verir. Dersler başlamadan önce sınıfta deneme sınavları yapılır. Öğrencilere sunulan bu sınavlar, öğrencinin hangi alanlarda eksik olduğunu belirlemektedir.

Deneme sınavı sonuçları yapay zekâ sistemi ile analiz edilir. Yanlış sayının çok olduğu konularda öğrencilere birebir konu anlatımı imkânı sunulur. Bazı kurumlar öğrencilerin uyguladığı bu sınavlarda her konu ile ilgili sorular sorar. Balgat dershaneleri arasında MATBİR dershanesi de her konu anlatımı sonrası deneme sınavı yaparak konunun ne derece anlaşıldığını test eder. Kişisel ve sınıf durumuna göre yeni konuya geçilmesine veya özel ders verilmesine karar verilir.

MATBİR dershanesinin sunduğu bu özel avantajlar öğrencinin tüm konuları pekiştirmesine katkı sağlar. Aynı zamanda günün her saati açık kütüphanesi sayesinde boş zamanların verimli değerlendirilmesine katkı sağlanmaktadır. Otobüs, dolmuş ve metro durağına yakın mesafede bulunan dershanemiz Ankara’nın Balgat dershaneleri arasında talebi en yüksek kurumlarındandır. Eğitim alan tüm öğrenciler ve veliler tarafından dershanemiz diğer dershane araştıran bireylere tavsiye edilmektedir.

Balgat’ta Dershane Önerisi

Balgat ve çevre semtlerde ikamet eden çoğu öğrencinin tercihi VIP dersliklerde hizmet veren MATBİR dershanesi oluyor. Yeni nesil eğitim anlayışımızda, butik sınıflar ve çeşitli eğitim teknikleri kullanılmaktadır. Soru analizi ve psikolojik destek MATBİR sınıfını tavsiye ettiğim ilk dershanelerden biri yapmaktadır.  Çocuğunuzun ÖSYM soru sorma tarzına göre dersi kavramasını istiyorsanız Balgat Dershaneleri derslikleri arasından MATBİR ’i tercih etmelisiniz. Öğrencilerin bire bir öğretim, problem çözme ve müfredattan özel ders alır gibi yararlanması artık çok kolay.

Erken kayıt avantajlarından yararlanarak en erişilebilir merkezlerimizden biri olan Balgat MATBİR eğitim kurumuna kayıt olabilirsiniz. MATBİR Eğitim Kurumu’nun tüm avantajlarını keşfetmek için Kızılay Genel Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. VIP sınıf sistemini kullanarak küçük sınıflarda derslere odaklanmanızı en aza indirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için lütfen ARMADA AVM 3.Kat MATBİR Sınıfında bulunan VIP DERS MERKEZİ ofisi ile iletişime geçiniz.

Balgat’ta Mezun Dershanesi

Balgat’ın en başarılı özel kurumu öğrenciler tarafından tercih edilen ve merkezi sınavlara yönelim eğitim veren kurumu MATBİR dershanesidir. Geçen yılki sınavlarda başarısız olmuş öğrencilerin (mezuna kalan) yeni tercihleri MATBİR dershanesinden yana olmaktadır. Tüm özel ders veren okullar, öğrencileri önce sınavlara hazırlar. Ayrıca, sundukları eğitim okulundaki derslere de yardımcı olurlar. Alanla ilgili tüm eğitimleri kurum yürütür ve konular sınavın içeriğini oluşturur. Program, öğrencilerin bu önemli sınavda nasıl başarılı olacakları hakkında taktikler verir. Bu programlar, öğrencilerin düzenli çalışmalarını, düzenli çalışma rutinlerini edinmelerini, kendilerini tanımaları için fırsat sunar. Verimli zaman geçirmelerini, verimli ders işlemelerini, başarılarını artırmalarını sağlar. Bu özel fırsatları sunan Balgat dershaneleri öncüsü MATBİR öğrencilerin sınavlara iyi hazırlanmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Birinci amaç öğrencinin eksik noktalarını tamamlamak ve bu eksiklikleri tamamlayarak ilerleme sağlamaktır.

Sınav konuları da okullarda öğretilen konulardır. Bir öğrenci okulda iyi bir eğitim alırsa, sınavlarda iyi puan alması daha kolaydır. İyi sınıflarda, öğrenciler konuyu tamamladıktan sonra sınavlara hazırlanırlar. Sınav eğitimi problem çözmeyi içerir. Okulların aksine, öğrenciler test yöntemlerini kullanarak sınavlara girerler. Bu şekilde öğrenci başarısı için çaba göstermelisiniz. Test yöntemlerinden ne bekleyeceğiniz, sorunları nasıl çözeceğiniz ve zamanınızı nasıl akıllıca kullanacağınız konusunda eğitim alacaksınız. Bu şekilde sınava en iyi şekilde hazırlanırlar. Balgat’taki en başarılı özel eğitim kurumlarında eğitim bu şekilde yapılır bu nedenle öğrencilerin merkezi sınavlardaki başarı oranı oldukça yüksektir.

Balgat Butik Dershane

Balgat butik dershaneleri sınıf mevcudu 8 ila 12 kişi arasında olan ve özel eğitim veren dersliklerden oluşan kurumlardır. Derse odaklanma problemi yaşayan ve topluluk önünde konuşmaya çekinen öğrenciler Balgat dershaneleri arasında butik dershaneleri tercih etmelidir. Sınıftaki öğrenci sayısı az olduğundan dikkat dağıtacak öğrencilerden arındırılmış özel eğitim sunulabilmektedir. Bu dershanelerin en büyük avantajı; öğretmenler her öğrenciye özel olarak zaman ayırabilmektedir. Anlaşılmayan konular öğrenciler tarafından rahatlıkla sorulabilmektedir. Öğretmenlerin öğrenci takipleri daha kolay olabilmektedir.

Balgat Dershane Fiyatları (2024)

LGS hazırlık öğrencileri (6, 7 ve 8. sınıflar) için Balgat dershaneleri ücretleri 50.000 TL ile 60.000 TL arasında değişmektedir. YKS (TYT/AYT sınavına hazırlık- 9. 10. 11. 12. sınıflar), üniversite öncesi derslerin ücreti 60.000 TL ile 90.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat sınıfın VIP ya da butik olmasına göre 120.000 TL’yi bulabilmektedir. Ancak özel ders, her açıdan özel ders ücretlerinden daha ucuzdur. MATBİR sınıfı, eğitim-öğretim yılı boyunca uygulama testleri, anlatımlar ve problem çözme kitapları dağıtır. Bu, ek kaynakların öğrencilere öğrendiklerini pekiştirmesi ve ders takibi yapmaları açısından büyük katkısı olacaktır. Bu dağıtılmış kaynaklar, size belirli bir ücret karşılığında hak verir. Dağıtılan ek ders modülleri ve soru kitapçıkları için makul ekstra ücret talep edilebilmektedir. Bireysel dersler, her öğrenci için hazırlanan müfredat ve eksikliklere göre planlanır. Bu, gelecek için sağlam bir temel oluşturur. Öğrencilere hayallerindeki liseye veya koleje ilerlemeleri için verilen bu makul ücret, eğitimlerinin mükemmel kalitesi ile birlikte ödenir.

Balgat Dershane Yorumları

Balgat dershaneleri genellikle kolay ulaşım imkânı ve üstün eğitim kalitesi sebebiyle olumlu yorumlar almaktadır. En iyi Ankara/Balgat dershaneleri denilince akla ilk gelen MATBİR dershanesidir. Deneyimli, yetkin ve dinamik öğretmenler tarafından ortalamanın üzerinde bir eğitim verilmektedir. Sınıfımız Ankara YKS birinciliğinde 2021-2022 yılında üst üste başarı sağlamıştır. Balgat’taki sınıflarımızda pek çok olumlu yorum bulunan öğretim sistemimiz, öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. MATBİR Balgat dershaneleri yapay zekâ tabanlı bir deneme analiz sistemi kullanarak diğer sınıflara örnek bir model oluşturmaktadır. Sınavları geçmek ya da okuldaki başarısını artırmak isteyen herkes eğitim kurumumuzu tercih etmelidir. Mükemmel öğretmenleri, özel ders modülleri, bireysel öğrenme destek ve rehberlik sistemi ile MATBİR sınıfları tüm olumlu yorumların sahibidir. Geçmişte eğitim almış ya da halihazırda eğitim alan tüm öğrenciler arkadaşlarına MATBİR dershanesini tavsiye etmektedir.

Balgat’ta Dershane Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Balgat Ankara’nın nezih ve en gelişmiş semtlerinden biridir. Ancak uygun dershane seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bir semtte bulunan her dershane her öğrenci için uygun olmayabilir. Siz de Balgat’ta ikamet ediyor ve bir dershane arıyorsanız şu noktaların bulunmasına dikkat etmelisiniz;

 • Kolay erişim olanakları (Çankaya sınıflarının çoğu otobüs, minibüs, metro ve taksi duraklarının yakınındadır).
 • Sınıftan öğrencinin evine veya okuluna yakın mesafede bulunması.
 • Deneyimli, yetkin ve dinamik (genç) öğretmenler tarafından eğitim veriliyor olması.
 • Yıl boyunca dağıtılan yazar öğretmen kitapları ve çalışma kitaplarının sayısının yeterli düzeyde olması.
 • Uygulama sınavı (deneme sınavları) aralığı ve sınav sayısının sık olması.
 • Kişisel çalışma ve soru çözme kampları için fırsatlar sunuluyor olması.
 • Sınıf mevcudiyeti yani öğrenci sayısı (Balgat’taki özel eğitim kurumlarından MATBİR sınıfları 8-12 kişilik butik sınıflarda açılmaktadır).
 • Danışmanlık ve dershane koçluğu hizmetlerinin mevcudiyeti.
 • Öğrencilerin boş zamanlarını geçirebilecekleri kütüphaneler gibi çalışma alanlarının mevcudiyeti.
 • Yeni nesil sorulara uygun anlatım ve soru çözme örnekleriyle eğitim sunulması.

Yapay zekâ, deneme sınavlarının analiz edilmesi gerekir, rasyonel konu tekrarı için gerekli ortam oluşturulmalıdır.

 • Sınav ve devamsızlıkların takip edilmesi.
 • Erken kayıt avantajlarıyla indirimden yararlanma fırsatı sunması,
 • Yaz kamplarıyla eğitim ve öğretime ön hazırlık yapılması.
 • Ebeveyn bilgi sistemleri vb.; Standartların mevcudiyetine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Balgat bölgesinde neden MATBİR tercih ediliyor?

Ankara/Balgat’ta yaşayan öğrenci ve velilerin çoğu ulaşım kolaylığı nedeniyle özel eğitim kurumlarını tercih etmektedir. Ayrıca MATBİR dershanesi, mükemmel öğretim kalitesi nedeniyle en çok talep gören kurumlardan olmaktadır. MATBİR dershaneleri Balgat’ın en uygun fiyatlı ve en kaliteli eğitimi sunan kurumlarındandır. Hepsinden iyisi, özel çalışma programları, özel danışmanlık desteği ve her öğrenci için bire bir eğitim ile tüm sorunlar tek bir çatı altında çözülmektedir. Eğitim süresince tüm uygulama testleri, ders modülleri ve soru-cevap kitapları kurumumuzda da eğitim veren öğretmenlerimize aittir. Her dersten sonra ve hafta sonları deneme sınavları vardır. Bu deney sonucunda öğrencilerin doğru ve yanlış cümleleri analiz edilir. Öğrenciler tarafından geliştirilemeyen konular yapay zekâ destekli analitiklere göre belirlenmektedir. Bu konular için, öğretmenle bireysel bir çalışma randevusu kararlaştırılmaktadır. Böylece genel ilerleme/müfredattan geri kalmadan her öğrenciye zaman ayırmanıza olanak tanır.

Özetle Ankara’nın Balgat semtinde yer alan MATBİR dershanesi üstün eğitim kalitesi ile tercih edilmektedir. Aynı zamanda uygun fiyatları sayesinde velilerin ekonomik durumunu da zorlamamaktadır. Öğrenciler LGS veya YKS gibi tüm ÖSYM sınavlarına hazırlık sürecinde MATBİR dershanesi Balgat Şubesini tercih edebilmektedir.

En Çok Tavsiye Edilen Dershanelerimiz (Kurs Merkezlerimiz)