Kızılay dershaneleri, tüm Ankara’da yaşayan öğrencilerin VIP eğitim almak için tercih ettiği yerlerden biridir. Özellikle Ankara’nın Kızılay semtinde bulunan dershane sayısı ve eğitim kalitesi yüksek eğitim merkezleri fazlaca rağbet görmektedir. Kızılay dershane talebindeki bu artışa çözüm olan en iyi bölgelerden biridir. Birçok Ankaralı hem eğitim kalitesi hem de kolay ulaşım imkânı sebebiyle Kızılay dershanelerini tercih etmektedir. Siz de bir dershaneye ihtiyaç duyuyorsunuz ancak seçenekler arasında karar veremediniz mi? Kızılay dershaneleri hakkında tüm detayları derlediğimiz yazımızı tercih yapmadan önce mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kızılay Karanfil Sokak’ta yer alan MATBİR Kurs merkezi konum olarak nerede? Konumu görmek için hemen tıklayın.

Dershaneler genellikle sınav hazırlıek süreci içerisinde olan öğrenciler tarafından kayıt olunan özel eğitim kurumlarındandır. Okul başarısını arttırmak veya iyi bir üniversite kazanmak isteyen her öğrenci dershane eğitimi almak zorundadır. Ankara öğrenci sayısı nedeniyle eğitim ve öğretim sektöründe en gelişmiş illerden biridir. En fazla özel eğitim kurumuna sahip bölgesi de Kızılay’dır. Kızılay dershane ve özel eğitim alanında çoğu öğrencinin öğrenim hayatında bir kez olsun uğradığı bölgelerden biridir. Çoğu kaliteli eğitim merkezi “Kızılay Dershane” çatısı altında ulaşım olanaklarının en gelişmiş olduğu bu bölgede toplanmıştır.

Kızılay dershane sayısı bakımından oldukça fazla seçeneğe sahip bölgelerden biridir. Bu durum kaliteli ve uygun fiyatlı dershane seçimini zorlaştırmaktadır. Özellikle Kızılay dershane bakımından fazlaca tercih edildiğinden alanında uzmanlaşmamış özel eğitim kurumları da talebin yüksek olması sebebiyle burada faaliyet gösterebilmektedir. Durum böyle olunca Kızılay dershaneleri arasında seçim yapmakta zorlaşacaktır.

Ankara Kızılay Dershaneleri

Kızılay Dershaneleri Hakkında | Ankara Kızılay’da En Çok Tercih Edilen Dershane

Kızılay VIP Dershaneler

Dershaneler, okullarda alınan eğitimin pekiştirilmesi ve sınavlarda elde edilecek başarının arttırılması için yüksek kalitede özel eğitim veren kurumlardır. Ancak günümüzde öğrenci sayısının artması ve eğitim merkezlerinin kârını arttırma çabası dershaneleri özel olmaktan çıkarmaya başlamıştır. Sınıflar artık çok kalabalık olmaya başlamış aynı zamanda ek kitaplardan ayrıca ücret alınmaya başlanmıştır. Bu sebeple de biraz sonra bahsedeceğimiz VIP dershanelere olan talep artmaya başlamıştır.

Dershane sayısı bakımından fazlaca seçeneğe sahip Kızılay VIP dershane bakımından da birçok kursa ev sahipliği yapmaktadır. Kaliteli, özel ve ilgili bir kurstan eğitim almak isteyenler VIP dershaneleri tercih etmektedir.

VIP Dershanelerin Avantajları

VIP dershaneler genellikle 6-10 kişilik sınıflarda, birebir eğitim veren profesyonel eğitimcilerle çalışan dershaneler olarak bilinmektedir. Bu eğitim kurumlarının en önemli özelliği öğrenci mevcudunun az tutulmasıdır. Aynı zamanda öğrenci sayısının az olması öğretmenlerin her öğrenciye ayrıca zaman ayırmasını da kolaylaştırmaktadır. Böylece öğretmen-öğrenci arasında bilgi alışverişi artar. Her öğrenci öğretmenine istediği gün ve saatte ulaşabilir, anlamadığı soruları sorabilir. Aynı zaman da öğrencinin eksik olduğu konular kolayca analiz edilebilmektedir.

VIP dershanelerde öğrenci sayısının az olması anlatılacak konunun daha kısa sürede aktarılmasını sağlar. Çünkü sürekli konuşup dikkat dağıtan ya da “anlamadım tekrar anlatabilir misiniz?” diyen öğrenci sayısı az olacaktır. Böylece işlenmesi gereken konular kısa sürede bitirilebilecektir. Sonuç olarak konu ardından çözülecek soru miktarı artacak böylece konuların daha iyi pekişmesi sağlanacaktır. Öğretmenler her öğrenciyle anlamadığı soru üzerinde tartışabilecektir. Aynı zamanda anlaşılmadığı düşünülen konular için tekrar anlatma fırsatı bulunabilecektir. Bu açıdan bakıldığında VIP dershanelerde başarısız öğrenci olması ihtimali oldukça düşüktür. Öğrenciler neredeyse özel olarak tutulmuş evde eğitim veren öğretmenlerden aldıkları eğitimden daha fazla ilgi görürler.

MATBİR Dershanesi Ankara’da VIP eğitim veren dershanelerdendir. Özel sınıfları, az öğrenci sayısı ve uzman öğretmen kadrosuyla VIP dershane alanında öncüdür. MATBİR VIP dershaneleri haftalık deneme çözümü ve analizi, öğrenciye özel ders çalışma programı ile ayrıcalıklı eğitim sunar. Aynı zamanda öğrenci koçluğu ve rehberlik desteğiyle öğrencilerine psikolojik açıdan da destek olur. Yapay zekâ sistemi destekli deneme çözümü analizleriyle her öğrencinin başarısı ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Eksik olunan konularda birebir ders veya soru çözümü desteği sağlanır. Bu VIP eğitim sisteminde öğrenciyle evde ders veriyormuş gibi özel olarak ilgilenilse de sosyal açıdan farklıdır. Öğrencinin eve kapanarak sos-psikolojik durumunun bozulması engellenmektedir. Aynı düzeyde anlama ve kavrama yeteneğine sahip arkadaşlarıyla sosyalleşerek eğitimini devam ettirebilmektedir.

Kızılay Butik Dershaneler

Butik dershaneler 4-10 kişilik sınıfların olduğu eğitim kurumlarıdır. Bu kurumlarda öğrenciler anlama ve öğrenme düzeylerine göre farklı sınıflara ayrılmaktadır. Özel butik eğitim kurumu dersliklerimizde öğrenci sayısının az olmasına dikkat edilmektedir. Böylece dikkat dağınıklığı sorunu kısa sürede ortadan kalkmaktadır. Ankara’da Kızılay butik dershane konusunda profesyonel eğitim kadrosuna sahip kurumlara ev sahipliği yapmaktadır.

Butik sınıflarda her öğrencinin kendine özel bir ders programı vardır ve ödevler büyük bir titizlik ve hassasiyetle kontrol edilmektedir. Öğrenciler standart dershaneler gibi 20-30 kişilik sınıflarda eğitim görmez. Butik dershanenin en güzel yanı zaten öğrenci sayısının az olmasıdır. Böylece öğretmenlerin öğrenci üzerindeki ilgisi ve eğitim çabası yüksek olmaktadır. Butik dershane sınıflarında özel eğitim veriliyormuş gibi her öğrenciye bireysel ilgi gösterilmektedir.

Butik sınıfta öğrenciler anlama düzeylerine göre farklı sınıflara yerleştirilmektedir. Böylece her gruba anlaması kolay yönergeler verilmektedir. Öğretmenler her öğrenciye daha fazla zaman ayırabilir ve bireysel öğrenme, motivasyon konusunda destek olmaktadır. Aynı zamanda konu tekrarı ve soru çözme için sık sık bir araya gelebilmektedir. Öğretmen ve öğrenciler aralarında anlaşarak eksik konular için tekrar birebir konu anlatımı desteği alabilmektedir.

Butik dershaneler, öğretmenlere öğrencilerini yakından tanıma fırsatı sunar. Tüm öğrenciler anladıkları yöntemlerle öğrenme fırsatını yakalar. Örneğin görsel hafızası güçlü olan öğrencilere şekil, slayt ve resimler kullanılarak konular anlatılmaktadır. Benzer şekilde sayısal yönden güçlü öğrencilere sayısal ve mantıksal anlatım sağlanır. Sözel hafızası güçlü olan öğrencilere ise ezber yeteneklerinin geliştirilmesi ve pekiştirme yöntemleri kullanılarak eğitim verilmektedir.

Kişiselleştirilmiş öğrenme programımız sayesinde öğrenciler motivasyonlarını kaybetmeden ve sıkılmadan öğrenebilmektedir. Öğretmenin günlük veya haftalık ödevleri kontrol etmesi ders yapma alışkanlığını kazandırır. Özellikle öğrencilerin tüm eğitim hayatı boyunca sergilediği davranışlar takip edilmektedir. Örneğin bir öğrenci düzenli olarak derse gelmiyorsa, öğretmen bu konuda rehberlik birimini bilgilendirir. Aynı anda durum hakkında öğrenci veya veli ile iletişime geçilmektedir.

Kızılay Dershanelerin Ortalama Fiyatları

Kızılay dershane fiyatları eğitim kalitesi ve imkanları açısından farklılık göstermektedir. Fiyatlar 30.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmektedir. VIP ve butik dershanelerde eğitim kalitesi daha yüksek olacağından fiyatlarda yüksek olacaktır. Ancak 20-30 kişilik standart dershaneler daha uygun fiyatlarla eğitim vermektedir.

MATBİR dershanesi VIP eğitim veren dershanelerden olmasına karşın en uygun fiyatlarla kayıtlar alınmaktadır. Eğitim öğretim dönemi boyunca deneme sınavı, soru çözüm kitabı ve konu anlatım modülleri ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Bu açıdan bakıldığında ek kitaplara para harcanmadan özel eğitim alınabilmektedir. Böylece ödenen ücret yıl içerisinde kendisini amorti edebilmektedir.

İyi bir dershane birçok faktörü ve eğitim imkanını içinde barındırıyor olmalıdır. Bunlar kolay ulaşım imkânı, VIP yani özel eğitim desteği ve butik tarzda eğitim vermesi olmaktadır. Aynı zamanda az öğrenci sayısı, genel durum takibi ve rehberlik desteği de kaliteli bir dershanenin olmazsa olmazıdır.

Ulaşım imkânı ve sosyal çevresi bakımından Kızılay dershane seçenekleri arasında karar vermeniz gerekiyor diyelim. Peki aralarından en kaliteli dershaneyi nasıl seçeceksiniz? Bunun için internette kısa bir araştırma yapmanız bile yeterli olacaktır. Arama motorunda yapacağınız Ankara en iyi dershane, Ankara dershane yorumları veya Kızılay dershaneleri gibi kelimeler sizi doğru kuruma yönlendirecektir.

Dershane hakkında yapılan yorumlar, web sitesi içerisindeki eğitim olanakları karar vermenize yardımcı olacaktır. Ankara Kızılay’da en çok tercih edilen dershanelerden MATBİR Dershanesiyle karşılaşmanız ise tesadüf olmayacaktır. Her geçen gün artan başarısı ve yeni nesil eğitim teknikleriyle MATBİR dershanesi Kızılay şubesi en fazla tercih edilen eğitim kurumlarından olmaktadır.

Kızılay Dershanelerinin Tercih Sebebi

Ankara’da çoğu öğrenci Kızılay dershanelerini tercih etmektedir. Kızılay bölgesi özel eğitim kurumları, VIP ve butik dershaneler bakımından oldukça zengindir. Diğer semtlerde de dershanelerin bulunmasına karşın Kızılay’ın tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Bunlara kısaca değinmek gerekirse;

 • Kızılay temel ihtiyaçların giderilmesi için birçok mekâna (yeme-içme, kırtasiye, kitapevleri vb.) sahiptir.
 • Ulaşım açısından Kızılay Ankara’nın merkezinde olduğundan çok kolaydır. Birçok alternatif ulaşım aracı (otobüs, dolmuş, taksi, metro vb.) bulunmaktadır.
 • İşlek ve günün 24 saati kalabalık bölgelerden biri olduğundan ulaşım araçlarına 24 saat boyunca ulaşılabilmektedir.
 • Tüm kaliteli dershaneler ve profesyonel öğretmen kadrosuna sahip kurumlar bu bölgede toplanmıştır.
 • Ankara Kızılay’daki birçok dershane kendi bünyesinde etüt odası/kütüphane bulundurmaktadır. Buda öğrencilerin boş zamanlarını verimli değerlendirmesine katkı sağlamaktadır.
 • Özellikle MATBİR dershanesi her öğrenciye özel ders çalışma programı ve deneme analizleriyle VIP eğitimin öncüsü olmaktadır.
 • Rehberlik ve danışmanlık hizmetiyle öğrencilerin psikolojik duygu durumunun iyileştirilmesi açısından da destek olunmaktadır.
 • Öğrencilerin derse devamlılıkları denetim altında tutulmakta, yaşanan problemlerden veliler haberdar edilebilmektedir.
 • Kızılay dershaneleri eğitim sürecine okullar açılmadan önce “yaz kampı” adı altında başlar. Böylece okul öncesi ders çalışma motivasyonu öğrenciye kazandırılmaktadır.
 • MATBİR dershanesi sadece eğitim vermez. Aynı zamanda öğrenciye nasıl ders çalışması gerektiği hakkında da temel oluşturur.
 • Ayrıca belirtmek gerekir ki; Kızılay dershaneleri her adresten tek vesaitle ulaşım imkanıyla boşa geçen zamanların önüne geçer. Öğrenci ders tekrarı yapmak veya soru çözmek için kendisine daha fazla zaman ayırabilmektedir.

Kızılay dershaneleri neden çok tercih ediliyor? müthiş bir yazı. Mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.