Mezun gruplarımız hafta içi 4 gün ders için gelmektedirler.Haftada 30 saate kadar ders alabilmektedirler.  Gönüllü olarak diğer 3 günde de kurumumuza gelerek kütüphanede çalışabilmektedirler.

Her Eğitim Dönemimize Yaz Kampıyla başlamaktayız. Yaz Kampımızda öğrencilerimiz TYT konularını işler, ders çalışma alışkanlığı kazanır, soru çözme ve soru sorma alışkanlığı kazanır. Yaz Kampımız her yıl 30 Haziran’da başlayıp Eylül ayına kadar devam etmektedir. 1 Eylül’de ise normal döneme giriş yapmaktayız.

Öncelikle Profesyonel Rehberlik Birimimizce öğrencilerimize yönelik Tanıma testleri, Dikkat testleri, İlgi testleri, Mesleki testler uygulanır. Öğrencilerimizin psikolojik, duygusal ve dikkat, ilgi bilgilerini Öğrenci Dosyasına ve K12 akademik bilgi bölümüne eklenir. Her hafta öğrenciyle birebir Rehberlik görüşmeleri yapılır.

Mezun gruplarımızda TYT ve AYT sınavlarının konuları Yaz Kampından Eğitim Yılının sonuna kadar işlenmektedir.  Temel olarak öğrencilerimizin anlama ve anladığını yorumlama becerisini kazandırmaya yönelik programlar ve yeni nesil sorular aktarılmaktadır.

Yıl boyunca Uzman Eğitim Kadromuz derslerde güncel, yeni nesil örneklerle dersleri anlatıp ders sonrası mini testlerle konuları pekiştirmektedir.  Konu bitimlerinde öğrencilerin anlamadığı yerler veya sorular olursa sınıf etütleri oluşturularak aynı konu öğretmenlerce tekrar edilip öğrencilere aktarılır. Deneme sonuç analizinde de verilen sınıf etütlerindeki konuların doğru yapılıp yapılmadığı analiz edilir.

Mezun gruplarımız her hafta deneme olmaktadır. Her hafta farklı yayınlar kullanarak öğrencilerimizin soru çeşitlerini görmelerini sağlamaktayız. Her deneme sonrası deneme çözümleri sınıflarda öğretmenlerimizce yapılmaktadır.

 

Her öğrenciyle her hafta rehberlik görüşmeleri yapılır.

Her öğrenciye özel birebir ders çalışma programı yapılır.

Her öğrencinin konu eksikleri deneme analizi ile belirlenir ve giderilmeye yönelik programlar yapılır.

Her öğrencinin deneme sınav sonuçları analiz edilir ve birebir ders takviyesi yapılır.

Her öğrencinin programından sonra deneme sınavlarında eksiklerin giderildiğinin takibi yapılır.

Öğrenci başarı grafikleri oluşturulur.

Her öğrencinin ders takibi ve devamsızlık takibi yapılır.

Her öğrencinin  “Veli Bilgilendirme Sistemi”  ile akademik bilgileri Veliye aktarılır.

Her öğrenci dilediği kadar birebir ders alabilir.

Her öğrenci istediği öğretmenle birebir ders alabilir.

Her öğrenci öğretmenler eşliğinde kütüphanede çalışabilir.

Haftanın 7 günü 200 kişilik kütüphanemizde ders çalışma imkanına sahip olur.