6.sınıf, 7. sınıf, 8. Sınıf öğrencilerimiz hafta içi 1 gün öğleden sonra; hafta sonu 2 tam gün olmak üzere toplam 3 gün ders görmektedir. LGS gruplarımızda ders programı Sınav ve Okul destekli programlar ile ilerlemektedir.

Her Eğitim Dönemimize Yaz Kampıyla başlamaktayız. Yaz Kampımızda öğrencilerimiz TYT konularını işler, ders çalışma alışkanlığı kazanır, soru çözme ve soru sorma alışkanlığı kazanır. Yaz Kampımız her yıl 30 Haziran’da başlayıp Eylül ayına kadar devam etmektedir. 1 Eylül’de ise normal döneme giriş yapmaktayız.

6.SINIFLAR

Öncelikle Profesyonel Rehberlik Birimimizce öğrencilerimize yönelik Tanıma testleri, Dikkat testleri, İlgi testleri, Mesleki testler uygulanır. Öğrencilerimizin psikolojik, duygusal ve dikkat,ilgi bilgilerini Öğrenci Dosyasına ve K12 akademik bilgi bölümüne eklenir. Her hafta öğrenciyle birebir Rehberlik görüşmeleri yapılır. Okul derslerini destekleme, öğrencinin soru çözme becerisini artırma, etkin ve düzenli ders çalışma becerilerini kazandırma, LGS sınavı yolculuğunda temel oluşturma, okuma hızını artırma ve dikkat becerilerini artırmaya ve okuduğunu yorumlayabilmeye yönelik kitap okuma seansları, akademik puanlarını artırmaya yönelik yazılılara hazırlık çalışmaları yapma, deneme sınavları yapma ve analizlerle öğrenciyi geliştirecek, konularını pekiştirecek ödev  ve birebir programlar yapma alanlarında 6. Sınıf öğrencilerimize programlar sunmaktayız.

Ayrıca Okul yazılı sınav haftalarında öğrencilerimize “Yazılılara hazırlık” kampları yapılmakta ve öğrencinin okul başarısını artırmaya yönelik ders faaliyetleri yürütülmektedir.

7.SINIFLAR

Öncelikle Profesyonel Rehberlik Birimimizce öğrencilerimize yönelik Tanıma testleri, Dikkat testleri, İlgi testleri, Mesleki testler uygulanır. Öğrencilerimizin psikolojik, duygusal ve dikkat, ilgi bilgilerini Öğrenci Dosyasına ve K12 akademik bilgi bölümüne eklenir. Her hafta öğrenciyle birebir Rehberlik görüşmeleri yapılır. Okul derslerini destekleme, öğrencinin soru çözme becerisini artırma, etkin ve düzenli ders çalışma becerilerini kazandırma, LGS sınavı yolculuğunda temel oluşturma,  okuma hızını artırmaya ve dikkat becerilerini artırmaya ve okuduğunu yorumlayabilmeye yönelik kitap okuma seansları , akademik puanlarını artırmaya yönelik yazılılara hazırlık çalışmaları yapma, deneme sınavları yapma ve analizlerle öğrenciyi geliştirecek, konularını pekiştirecek ödev ve programlar yapma alanlarında 7. Sınıf öğrencilerimize programlar sunmaktayız.

Ayrıca Okul yazılı sınav haftalarında öğrencilerimize “Yazılılara hazırlık” kampları yapılmakta ve öğrencinin okul başarısını artırmaya yönelik ders faaliyetleri yürütülmektedir.

8.SINIFLAR

Öncelikle Profesyonel Rehberlik Birimimizce öğrencilerimize yönelik Tanıma testleri, Dikkat testleri, İlgi testleri, Mesleki testler uygulanır. Öğrencilerimizin psikolojik, duygusal ve dikkat, ilgi bilgileri Öğrenci Dosyasına ve K12 akademik bilgi bölümüne eklenir. Her hafta öğrenciyle birebir Rehberlik görüşmeleri yapılır. Okul derslerini destekleme, öğrencinin soru çözme becerisini artırma, etkin ve düzenli ders çalışma becerilerini kazandırma, LGS sınavı yolculuğunda temel oluşturma, akademik puanlarını artırmaya yönelik yazılılara hazırlık çalışmaları yapma, seri deneme sınavları yapma ve analizlerle öğrenciyi geliştirecek, konularını pekiştirecek ödev ve programlar yapma alanlarında 8. Sınıf öğrencilerimize programlar sunmaktayız.

Bu dönemde bulunan öğrencilerimize ekstra öğretmen eşliğinde ders çalışma kampları, soru çözme kampları, Yeni nesil sorular ile öğrencinin anlama ve yorumlama becerilerini etkin hale getirip derslerin ve konuların pekişmesi sağlanır. Genel ve branş deneme kampları yapılmaktadır. Dikkat ve hız artırma ve bilgileri pekiştirme amaçlı yapılıp rehberlik birimimizce kontrol altına alınıp Velilerimize raporlanır.

Ayrıca Okul yazılı sınav haftalarında öğrencilerimize “Yazılılara hazırlık” kampları yapılmakta ve öğrencinin okul başarısını artırmaya yönelik ders faaliyetleri yürütülmektedir.

Yeni nesil sorular ile öğrencinin anlama ve yorumlama becerilerini etkin hale getirip derslerin ve konuların pekişmesi sağlanır.