Ankara’nın ulaşımı en kolay ve en nezih semtlerinden biri olan Çankaya’da bulunan dershanemiz öğrencilerin tüm sınav süreçlerinde en büyük destekçisi oluyor. Çankaya ve çevre ilçelerde oturan tüm veli ve öğrenciler Çankaya dershaneleri arasından MATBİR ’i tercih ediyor. İster LGS ister TYT/AYT sınavı olsun tüm sınav hazırlık ve motivasyon sürecine katkıda bulunan MATBİR dershanesi en çok tercih edilen Çankaya Dershaneleri arasına adını yazdırıyor.

Ankara/Çankaya’nın sunduğu eğitim fırsatları açısından en cazip fiyatlı, uzman öğretmen kadrolu ve öğrencisine değer veren dershanesi 2023 yılında da MATBİR dershanesi olmaktadır. Yapay zekâ sistemli deneme analizleri ve yeni nesil soru çözme yöntemleriyle öğrencileri tüm ÖSYM sınavlarına hazırlamaktadır. Özellikle nasıl ders çalışması gerektiğini bilmeyen ve sınav motivasyonunu sık sık kaybeden öğrencilerin destekçisi Çankaya dershaneleri arasında birinci MATBİR dershanesi olmaktadır.

Bilgilendirme Notu: Dershaneler, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre 1 Eylül 2015 tarihinde kapatıldı. Kişel Gelişim Kursları olarak faaliyete devam ediliyor.

Çankaya, Ankara: Eğitim Düzeyi

Çankaya, Ankara: Eğitim Düzeyi

Çankaya, Ankara, Okul-Öğrenci-Derslik Durumu

Çankaya, Ankara, Okul-Öğrenci-Derslik Durumu | Kaynak: https://cankaya.meb.gov.tr

Ankara’nın Kızılay ve Eryaman ilçelerinde sunduğu üstün eğitim kalitesi ile adından söz ettiren MATBİR dershanesi Çankaya Dershaneleri arasında da gözde olmuştur. Her öğrenciye özel olarak hazırlanan ders çalışma programları ve haftalık yapılan deneme analizleriyle tüm eksikler giderilebilmektedir. Özellikle anlaşılmayan konular için özel birebir konu anlatımları ve soru çözümü etütleri düzenlenmektedir. Böylece öğrencinin eksik olduğu konuların üzerine gidilerek devamlı gelişimi sağlanmaktadır. Sizde ulaşımı kolay, yeni nesil teknolojiyi kullanan, rehberlik destekli ve az öğrenci sayısına sahip bir eğitim kurumu mu arıyorsunuz? Çankaya dershaneleri arasında talebi en yüksek MATBİR dershanesini tercih edebilirsiniz.

Ankara’da en iyi dershanenin MATBİR olduğunu biliyor muydunuz? Neden mi? Hemen Tıkla!

Çankaya’da En İyi Dershaneler

En iyi dershanelerin Çankaya’da bulunmasının sebebi kolay ulaşım imkânı, dinamik ve uzman öğretmen kadrosu ve yapay zekâ destekli eğitim olanağının bulunmasıdır. Çankaya dershaneleri arasında 2021-2022 yılında başarısından söz ettiren MATBİR dershanesi de bulunmaktadır.

Özellikle 2021 yılında Ankara 1. Si Bora ÇALIM, 2022 YKS Ankara 1. Umut Utku ERŞAHİNCE ile adından söz ettirmiştir. Yakalanan bu başarı Çankaya dershaneleri arasında MATBİR ’in farkını ortaya koymuştur. Çankaya’da en iyi dershaneler arasında MATBİR ‘in yer almasının binlerce sebebinden bazıları şunlardır;

 • Uzman ve dinamik öğretmen kadrosu
 • Yapay zekâ destekli deneme analizleri
 • Özel ders çalışma programı
 • Birebir konu anlatımı etütleri
 • Birebir soru çözüm kampları
 • Yazar öğretmen kadrosu
 • Müfredata uygun konu modülleri ve soru çözümü kitabı temini
 • Haftalık deneme sınavı ve analizi
 • 7/24 açık kütüphane
 • Veri temelli rehberlik sistemi
 • Öğrenci koçluğu
 • Veli bilgilendirme sistemi
 • Online deneme sınavı sonuçları ve videolu soru çözümleri
 • Derse devamlılık takibi
 • Az nüfuslu sınıflar
 • Derse odaklanma ve motivasyon kaybını önlemek için öğrenci koçluğu desteği
 • Kolay ulaşım imkânı
 • Çankaya sosyal çevresi vb. unsurlar MATBİR dershanesini Çankaya’nın en iyi dershanelerinden yapmaktadır.

MATBİR Kurs Merkezi’nin YKS başarısının sırrını açıklıyoruz. pdf Hemen tıkla!

2023-2024 yıllarında LGS-YKS sınavlarında başarıyı yakalamak isteyen tüm öğrenciler dershanemizi tercih etmektedir. Tüm ilgili veliler Çankaya dershaneleri arasında MATBİR eğitim kurumlarına çocuklarının kaydını yaptırmaktadır. Ayrıca erken kayıt indirimlerinden yararlanarak eğitim ücreti çok uygun hale getirilebilmektedir. Tüm yıl boyunca motivasyonunu kaybetmeden gerekli ders çalışma taktikleri sunulur. Bu program çerçevesinde ÖSYM sınavlarından maksimum başarı elde edilmesi sağlanmaktadır. Çankaya dershaneleri arasında 7/24 açık kütüphaneye sahip tek dershane olan MATBİR ‘dir. Her gün ve saatte açık kütüphaneler, öğrencinin tüm zamanlarını verimli değerlendirmesini sağlamaktadır.

Çankaya’da En Çok Tavsiye Edilen Dershaneler

Çankaya dershaneleri arasında en çok tavsiye edilen eğitim merkezi yine MATBİR oluyor. Uygun fiyatları üstün eğitim kalitesiyle her öğrenciyle özel olarak ilgilenilmektedir. Her öğrencinin anlama ve öğrenme düzeyi farklı olduğundan ders çalışma şekilleri de farklı olabilmektedir. Bu nedenle kişiye özel ders çalışma programları hazırlanarak derse odaklanamama probleminin önüne geçilmektedir.

Çankaya Ankara Dershane

Çankaya En İyi Dershane

Tüm ÖSYM sınavları ve okul başarısı için yıl boyunca çalışmalar yürütülmektedir. Özellikle her konu sonrası yapılan deneme sınavlarıyla işlenen müfredatın ne derece kavrandığı analiz edilir. Öğrenciler tarafından yeterince anlaşılmayan konularda birebir etütler verilebilmektedir. VIP be butik dershane seçenekleri ile MATBİR her öğrenciye kendini özel hissettirmektedir. Kalabalık sınıflara kıyasla öğrenciler en iyi Çankaya dershaneleri arasında olan MATBİR ’de soru sorma fırsatı bulabilmektedir. Böylece kalabalık sınıfların en arka sıralarında kaybolup giden öğrencilere fırsat sunulur. Yani öğrenci anlamadığını sormaya fırsat bulur. Aynı zamanda gürültülü sınıflarda eğitim görmeye çalışan öğrencilerin problemleri son bulur.

Çankaya dershaneleri arasında en çok tavsiye edilen dershanenin MATBİR olmasının bir diğer nedeni de kolay ulaşım imkanına sahip olmasıdır. Kızılay, Eryaman, Çankaya, Ümitköy, Etimesgut, Çukurambar, Oran ve Dikmen gibi merkez ilçelerde bulunan ve otobüs, dolmuş duraklarına yakın noktalarda bulunmaktadır. Böylece öğrencinin yolda boşa geçireceği zaman yarıya indirilebilmektedir. Özellikle ders saatinden önce dershanesine ulaşan öğrenciler MATBİR dershanesi kütüphanesinde ders tekrarı için bolca vakit kazanabilmektedir.

Her öğrencinin anlama düzeyi ve yeteneklerine göre ayrılmış sınıflarımız her yönden öğrencilerine destek olmaktadır. Öğrencilerimizin akademik süreci en iyi şekilde geçirmelerine ve sınavlarında en iyi sonuçları almalarına yardımcı olmak ilk hedefimizdir. Bunun için okul müfredatı ve ÖSYM sınav konu dağılımlarına göre ders anlatımları yapılmaktadır. Sınav ve mezuniyet sonrası lise/üniversite ve bölüm tercihlerinde de öğrencilere yardımcı olunmaktadır. Öğrencilerimizin hangi alanlarda yetenekli oldukları ve nelere ilgi duydukları bizim için çok önemlidir. Çünkü bu durumlar öğrencilerin gelecekteki kariyer seçimlerinde yardımcı olacaktır. Sadece ders konusunda değil öğrencinin psikolojik ve sosyal alanda da problemleriyle ilgilenilmektedir. Birebir rehberlik desteği sunulmaktadır.

Çankaya Dershane Önerisi

Çankaya ve yakın semtlerinde ikametgâh eden çoğu öğrenci veli tarafından MATBİR dershanesi tercih edilir. Uygun fiyatları, butik sınıfları, yeni nesil teknolojik eğitim sistemi ile farklı eğitim teknikleri kullanılır. Soru analizleri ve psikolojik rehberlik desteği MATBİR dershanesini önereceğim ilk dershaneler arasına sokmaktadır. Özellikle çocuğunuzun yollarda zaman kaybetmemesini istiyorsanız Çankaya gibi merkez semtte bulunan bu dershane en doğru tercih olacaktır.

Çocuğunuzun ÖSYM soru tarzlarına uygun eğitim almasını istiyorsanız Çankaya dershaneleri arasında MATBİR dershanesini tercih etmelisiniz. Öğrencinin adeta özel ders alıyormuşçasına birebir etütler, soru çözümleri ve ders programları avantajlarına sahip olması artık çok kolay. En kolay ulaşıma sahip merkezlerden olan Çankaya MATBİR dershanesine sizde erken kayıt avantajlarından yararlanarak yazılabilirsiniz. Sizde MATBİR Eğitim Kurumlarının tüm avantajlarını öğrenmek için Kızılay merkez şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Az nüfusa sahip sınıflarda derse odaklanma problemlerini en aza indirmek için VIP dershane sistemimizden yararlanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için ARMADA AVM 3. Kat MATBİR dershanesi VIP KURS MERKEZİ bürosundan yardım alabilirsiniz.

Çankaya Mezun Dershanesi

Bazen her sınava hazırlık süreci başarıyla sonuçlanamayabilir. Günümüzde sınava hazırlanan her 100 öğrenciden %30’u uygun olmayan ders çalışma programı, deneyimsiz öğretmenler ve eksik konu anlatımı sebebiyle mezuna kalabilmektedir. Yani aynı sınava bir yıl daha hazırlanarak 1 yılını boşa geçirmiş olabilmektedir. MATBİR dershanesi öğrencilerin mezuna kalmadan ilk seneden alabileceği maksimum puanı almasını sağlar. Aynı zamanda farklı dershanelerden deneyimlediği kötü eğitim sürecini telafi ederek mezun öğrencilere de eğitim vermektedir.

Çankaya Butik Dershane

Butik dershaneler özel eğitim avantajı sebebiyle sıklıkla tercih edilen az mevcuda sahip kurumlardandır. Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca yeterli başarıyı yakalayabilmeleri, istedikleri okulları çekebilmeleri ve kaliteli bir eğitim alabilmeleri için her zaman ekstra desteğe ihtiyaçları vardır. Öğrenciler bu desteği özel kurumlardan, butik sınıflardan veya özel derslerden alabilirler. Evlerde bireysel alınan özel dersler biraz pahalıdır. Bu nedenle daha ekonomik olan çok kalabalık olmayan sınıflara sahip butik dershaneler tercih edilmektedir. Çankaya dershaneleri arasında butik dershane standardında eğitim veren en iyi dershane MATBİR dershanesidir.

Butik dershaneleri diğerlerinden ayıran temel özellik; sınıf mevcudu minimum 8 öğrenci ve en fazla 12 öğrenciden oluşmasıdır. Ankara/Çankaya butik dershanesi MATBİR, 12 kişiye kadar olan sınıfları ile öğrencilerinin eğitim ve başarı düzeylerini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir.

Eğitim kurumları, her öğrencinin farklı öğrenme becerilerine sahip olduğunu kabul eder ve her öğrenci için özel eğitim programları uygular. Butik sınıfın küçük sınıf mevcutlarının bir diğer avantajı da uygulama testleri ve ev ödevlerini takip etme kolaylığıdır. Bu da öğrenci eksikliklerinin tespitini ve bu konulara uygun derslerin hazırlanmasını kolaylaştırmaktadır.

Çankaya Dershane Fiyatları (2023)

LGS ’ye hazırlık öğrencileri için (6. 7. 8. Sınıfların) dershane fiyatları 20.000TL – 35.000TL aralığında değişmektedir. YKS (TYT/AYT sınavına hazırlık- 9. 10. 11. 12. Sınıflar) üniversiteye hazırlık kurs fiyatları ise 30.000TL – 50.000 TL aralığındadır. Dershanenin VIP, butik olmasına göre bu fiyat 80.000TL ye kadar çıkabilmektedir. Ancak her açıdan özel ders için verilen ücrete kıyasla dershane eğitimi daha uygun fiyatlıdır.

MATBİR dershanesi eğitim-öğretim dönemi boyunca deneme sınavı, konu anlatımı ve soru çözümü kitapları ile konuların pekiştirilmesine katkı sağlamaktadır. Böylece MEB-ÖSYM sınavlarındaki müfredata uygun hazırlanmış kaynaklarla öğrencilere destek olunmaktadır. Dağıtılan kaynaklar dershanemizde eğitim veren öğretmenlere ait olmaktadır. Böylece derste işlenen konularla öğrencinin elindeki kaynaklar paralel bir şekilde süreci devam ettirmektedir. Her öğrenciye özel hazırlanan ders programı ve eksikliklere göre birebir etütler planlanır. Böylece gelecek için sağlam temeller oluşturulmaktadır. Öğrencinin hayalindeki lise ve üniversiteye kavuşması için verilecek bu makul ücretin üstün eğitim kalitesiyle karşılığı alınmaktadır.

Çankaya Dershane Yorumları

Ankara/Çankaya’nın en iyi dershanesi denilince akla ilk gelen MATBİR dershanesi oluyor. Deneyimli, uzman ve dinamik öğretmen kadrosuyla standartların üzerinde eğitim verilmektedir. Dershanemiz iki yıl üstte üste gösterdiği Ankara 1. Başarısıyla adından söz ettirir hale gelmiştir. Çankaya dershaneleri arasında olumlu birçok yoruma sahip eğitim sistemimiz öğrencilerin içindeki yetenekleri dışarı çıkarmasına yardımcı oluyor. MATBİR dershanesi yapay zekâ sistemli deneme analizi sistemiyle diğer dershanelere örnek model oluşturuyor. Sınavı geçmek veya okuldaki başarısını arttırmak isteyen her öncesi dershanemizi tercih ediyor. İyi öğretmenler, özel konu anlatım modülleri, birebir etüt desteği, rehberlik sistemi ile tüm olumlu yorumların sahibi MATBİR dershanesi oluyor.

Çankaya’da Dershane Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Dershane seçerken özellikle dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Genel olarak bütün il ve semtlerde bu kriterlere dikkat edilmesi uygun dershane seçiminde yararlı olacaktır. Bu kriterler kısaca;

 • Kolay ulaşım imkânı (Çankaya dershanelerinin çoğu otobüs, dolmuş, metro ve taksi duraklarına yakın mesafede bulunmaktadır.),
 • Dershanenin öğrencinin evine veya okuluna olan mesafesi,
 • Deneyimli, alanında uzman ve dinamik(genç) öğretmen kadrosu,
 • Soru yazarı öğretmen kadrosu ile özel konu/soru kitabı modülleri,
 • Deneme sınavı yapılış aralıkları ve sınav sayısı,
 • Birebir etüt ve soru çözüm kampı imkanları,
 • Sınıf mevcudiyeti yani öğrenci sayısı, (Çankaya dershaneleri arasında MATBİR dershanesi sınıfları 8-12 kişilik mevcudiyete sahip butik sınıflarda hizmet vermektedir.)
 • Rehberlik ve ders koçu hizmetinin bulunması,
 • Öğrencinin boş zamanlarını değerlendirebileceği kütüphane gibi ders çalışma alanlarının bulunması,
 • Yeni nesil sorulara uygun konu anlatımları ve soru çözüm örneklerinin yapılması,
 • Yapay zekâ sistemi destekli deneme sınavı analizleri ve uygun konu tekrarı avantajı,
 • Ders ve devamsızlık takibi,
 • Veli bilgilendirme sistemi vb. kriterlerin bulunmasına özellikle dikkat edilmelidir.

Çankaya bölgesinde neden MATBİR tercih ediliyor?

Ankara/Çankaya’da ikamet eden çoğu öğrenci ve veli uygun ulaşım imkânı sebebiyle dershanemizi tercih etmektedir. Ayrıca üstün eğitim kalitesi sebebiyle MATBİR dershanesini talebi en yoğun dershaneler arasında yer alır. MATBİR dershanesi Çankaya dershaneleri arasında ödenen ücretin hakkını veren ve en fazla ayrıcalığa da sahip eğitim kurumlarından biri olmaktadır. Özellikle her öğrenciye özel ders çalışma programları, özel rehberlik desteği, birebir konu anlatımı etütleri ile tüm problemler tek çatı altında giderilmektedir. Eğitim süresi boyunca tüm deneme sınavları, konu anlatımı modülleri ve soru çözüm kitaplarıyla yıllık 40.000 soru çözümü hedefine ulaşmak için destek verilmektedir. MATBİR yapay zekâ sistemi ile yapılan deneme sınavları analiz edilerek öğrencinin eksik olduğu konular tespit edilmektedir. Böylece öğrencilerin öğrenme düzeyi %95 oranında arttırılmaktadır.

Her konu anlatımı sonrası ve hafta sonları deneme sınavı yapılmaktadır. Bu deneme sonucunda öğrencinin doğru yanlış oranları analiz edilmektedir. Yapılan yapay zekâ destekli analize göre öğrencinin pekiştiremediği konular tespit edilir. Bu konular için öğretmeniyle birebir etüt alması için randevu oluşturulur. Böylece genel ilerleyiş/müfredatta geri kalınmadan her öğrenciye özel olarak zaman ayırılabilmektedir. Ankara’nın merkezi sayılan Kızılay bölgesinde ve Çankaya ilçesinde yer alan MATBİR dershanesi yüksek eğitim kalitesi nedeniyle tercih ediliyor. Kısaca VIP eğitim sistemi ile başarıya ulaşmada öğrencinin en büyük destekçisi oluyor.

Kızılay semtinde dershaneye gitmek isteyenler bu yazımızı mutlaka incelesin! https://matbir.com.tr/kizilay-dershane-tavsiyesi-yorumlari-fiyatlari/

Çok Tercih Edilen Dershanelerimiz (Kurs Merkezlerimiz)