Kızılay bölgesinde TYT Yaz Kampı (Kursu) neden çok çok tercih ediliyor? Nedir bu TYT yaz kampı? Tüm merak edilenleri bu yazımızda sizlere kısaca anlatalım.

TYT yaz kampı, üniversite hazırlık sürecinde olan öğrencilerin erken dönemde çalışmaya başlayarak rakiplerine karşı avantaj elde etmesini sağlayan bir programdır. MATBİR, her öğrencinin ihtiyacına uygun olarak düzenlediği yaz kampı eğitim programı sayesinde öğrencilerin istedikleri bölümü kazanmasını daha kolay hale getirir. Kurumun alanında deneyimli eğitmen kadrosu, öğrencilerin eksiklerini belirlemek için rehberlik servisi ile koordineli şekilde hareket eder. Rehberlik servisi, derslerin yanı sıra öğrencilerin psikolojik olarak da sınav hazırlık sürecine adapte olmalarını sağlar. Ulaşımı son derece kolay olan bir konumda yer alan MATBİR Eğitim Kurumları, her sene en yüksek puanlarla alım yapan üniversitelere çok sayıda öğrenci gönderir.

Kızılay TYT Yaz Kampı (Kursu)

Kızılay TYT Yaz Kampı (Kursu), Yaz Kampının Faydaları

TYT Nedir?

TYT, YKS sınavının ilk aşamasıdır. Bu sınava YKS sınavına kayıt yaptıran bütün öğrencilerin girmesi gerekir. Açıköğretim programlarına ve iki yıllık bölümlere kayıt yaptıracak olanların sadece bu sınava girmesi yeterlidir. TYT’nin yerleştirme puanındaki ağırlığı ise %40’dır. TYT sınavında; Türkçe, matematik, felsefe, din kültürü gibi farklı derslerden toplam 120 soru çıkar. Bu sorular genellikle akıl yürütme eksenlidir ve öğrencilerin düşünme becerisini ölçer.

Yaz Kampı Nedir? Hangi Dersler İçin Yaz Kampı Yapılmaktadır?

TYT kampı, ortaokul 7. sınıfta ve daha üst sınıflarda eğitim gören öğrencilere yöneliktir. 8., 10., 11. ve 12. sınıfa geçecek olan öğrenciler, YKS yaz kampına katılabilir. 12. sınıfların bulunduğu gruplara mezun öğrenciler de katılabilir.

TYT yaz kampı kapsamında verilen dersler şunlardır:

 • Türkçe
 • Matematik
 • Fizik
 • Kimya
 • Biyoloji
 • Tarih
 • Coğrafya

TYT Yaz Kursları Ne Zaman Başlıyor?

Yaz kampı TYT, haziranın sonu ya da temmuzun başı itibariyle başlar ve ağustos ayının sonuna kadar devam eder. Toplam olarak 7 hafta süreyle öğrenciler, yoğun bir programa tabii tutulur. Bu program kapsamında her pazartesi deneme yapılır. Diğer günler ise dersler ve etütler gerçekleştirilir. Bir haftada 20 saat ders ve 16 saat etüt yapılır. Etütlerin bazıları, sınıfta yapılırken bazıları ise kütüphanede soru çözümü şeklindedir. Dersler sabah 10:00’da başlar ve 18:00’da sona erer. Böylece öğrenci zamanını en verimli şekilde değerlendirerek evine döner. Yaz TYT kampı, öğrencinin eksiklerini gidermesi için iyi bir fırsattır.

Ankara TYT yaz kampı başladıktan sonra derste öğrendiğiniz konuları günü gününe tekrar etmenizde fayda var. Bu sayede sınava kadar öğrendiklerinizi unutmadan ilerleyebilir; her yeni öğrendiğiniz konu için kalıcı öğrenme sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda anlaşılmayan bir konu ya da çözülemeyen bir soru olduğunda hemen gereken desteği almak da oldukça önemlidir. Bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde TYT yaz kursu son derece verimli geçer.

Ankara Kızılay’da TYT Yaz Kampı Fiyatları Nedir?

Ankara TYT yaz kampı fiyatları, MATBİR Eğitim Kurumlarında 3500 TL’den başlar. Bu sayede her veli, bütçesini sarsmadan çocuğu için en doğru seçimi yapar. MATBİR, kaliteli eğitim kadrosu ve uygun fiziki koşullara sahip binası ile öğrencilerin son derece memnun kalacağı bir yapıdadır. Fiyatların uygun seviyelerde olması sayesinde erken dönemde de çocuğunuzun sınav hazırlığına başlamasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz ortaokuldan itibaren dilerseniz lisedeyken çocuğunuzu iyi bir kuruma emanet ederek, başarıya giden yolda önemli bir destek sunabilirsiniz.

TYT yaz kampı Ankara fiyatları noktasında sunulan avantajlar ile her öğrenci hedefine daha kolay odaklanır. Tüm öğrencilerin ortak sorunu, evde yeteri kadar konsantre olamamak ve o beklediği ilhamı bir türlü yakalayamamaktır. Bu nedenle profesyonel bir dershane tercih ederek, hiçbir problem olmadan sadece hedefinize kilitlenebilirsiniz.

Yaz Kampının Faydaları Nelerdir?

YKS yaz kampı Ankara’da bulunan öğrenciler için son derece ayrıcalıklı bir programdır. Yapmanız gereken bu programa kaydınızı yaptırmak ve ne derece faydalı olduğuna karar vermektir. Kampın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Düzenli ders çalışamayan öğrencilere belli bir disiplin kazandırır.
 • Okul açılmadan başlaması sayesinde konuların dar bir vakte sıkışmasını engeller.
 • TYT yaz kampına katılmak, yaz aylarının daha verimli geçirilmesini sağlar.
 • MATBİR, öğrencilere her zaman keyifli bir çalışma ortamı sunar.

Tüm bu avantajları bir arada bulabileceğiniz MATBİR TYT yaz kampı ile öğrenciler, okulları açılmadan YKS hazırlığına başlar. Özellikle mezun öğrenciler bu kampı bir fırsata çevirerek eksikliklerini giderebilir. Konu noktasında bir sorunu kalmayan öğrenciler, dönem içinde daha çok soru çözümüne ağırlık verebilir. Siz de hemen bizimle iletişime geçin ve başarıya giden yolda emin adımlarla ilerleyin.

Kızılay’da YKS Üniversiteye Hazırlık Kurs Fiyatları hakkında bilgi almak için hemen tıkla!