Ankara dershane fiyatları ortalama 50.000 TL – 90.000 TL aralığında değişim göstermektedir. Sınıflara göre mezun durumlarına göre değişim göstermektedir. Dershane, öğrencilerin akademik anlamda daha başarılı ve aktif olmalarını sağlayan eğitim kurumlardır.

2024-2025 Eğitim-Öğretim yılı için Ankara Dershane Fiyatları:

LGS Sınavlarına Hazırlık Kurs Ücreti: 50.000 TL – 60.000 TL arası

YKS Sınavlarına Hazırlık Kurs Ücreti: 60.000 TL – 90.000 TL arası

Dershaneler özellikle sınav odaklı hizmet vermektedirler. Hangi soru nasıl çözülür? Bir soruyu kısa yoldan nasıl okurum? Gibi tüyolarla zaman kazandırıcı bilgiler sunar.

Ankara Dershane Fiyatları Ne Kadar

Ankara Dershane Fiyatları Ne Kadar?

Ankara dershane fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Ankara’da dershane araştırma sürecindeki en önemli durum fiyatlardır. Özellikle son dönemlerde dershanelere olan talep sebebiyle fiyatlarda farklılıklar görülmeye başlanmıştır.

Fiyat belirlemesi ilk aşamada, kademeye göre değişiklik gösterir. Örneğin; mezun grupların fiyatları ile ortaokul başlangıç öğrencilerin fiyatları aynı değildir.

Çünkü kademeye göre ders çalışma saati ve planlaması farklıdır.

Ankara Kızılay’da YKS kursları hakkında bilgi edinmek için mutlaka bu yazımızı inceleyin.

2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı Dershane Dönemi

2024-2025 Eğitim öğretim yılı dershane dönemi fiyatları belli olmaya başladı. Dershane araştırma sürecine giren bireylerin ön araştırma yapması önemlidir. Bu sayede daha rahat bir seçim süreci olacaktır.

Seçim aşamasında, sınava yönelik çalışma olup olmadığı, akademik açıdan gösterilen başarılar ve geçen dönemde kazanılan başarıları göz önüne alınarak karar verilmesi gerekir.

Doğru Dershane seçiminde 5 Kural

Aşağıdaki kurallara geçmeden önce sizce Ankara’da en iyi dershane sıralamasında ilk sıralarda olan dershane hangisidir? Biz bu konuyu araştırdık ve bir sonuç elde ettik. Öğrenmek için hemen tıklayın!

  • Dershane fiyatlarının bütçeye uygun olması

Dershane fiyatları, seçim aşamasında en önemli durumlar arasındadır. Fiyatlar her bütçeye uygun olmayabilir. Bu yüzden dershane seçim sürecinde bu durumun araştırılması gerekir. Dershane fiyatları kademeye göre değişiklik gösterir.

MATBİR dershaneleri olarak ortaokul, lise ve mezun gruplarına eğitim vermekteyiz. Her kademenin eğitim planlaması ve fiyatı farklı şekildedir.

Ortaokul 6. Sınıf ile sınava hazırlık grupları aynı tempoda değildir. Planlama ve fiyat aşaması da buna göre planlanır.

  • Eğitim kadrosunun güçlü olması

Eğitim kadrosunun güçlü olması bir eğitim kurumunun en belirleyici özelliklerindendir. Eğitim kadrosuyla dershane ismi daha belirleyici olur.

Alanında isim yapmış eğitim kadrosu olan eğitim kurumlarının daha ön planda olduğunu söylemek mümkündür.

Eğitim kadrosu büyük bir özenle seçilmiş olan kurum, her dönemde yeni başarılara imza attığını söyleyebiliriz.

  • Akademik başarısının yüksek olması

Akademik başarısının yüksek olması bir dershane seçiminde en önemli etkenlerden biridir. Her sene önemli başarılara imza atan MATBİR dershanesi bu başarıları arttırmaya istikrarlı bir şekilde devam ediyor.

Akademik açıdan başarı: yapılan genel sınavlarda başarı seviyesinin yüksek olması, okul sürecini de olumlu düzeyde etkilemesi olarak sıralanabilir.

MATBİR eğitim kurumları olarak farklı kaynaklardan farklı sorular çözerek öğrencilerimize bu konuda destek veriyoruz. Ayrıca hızlı soru çözme yetkinlikleriyle de başarılarının bir nebze daha artmasına olanak sağlıyoruz.

  • Velilerle Olan İletişim

Eğitim süreci sadece öğrencileri değil velileri de ilgilendirir. Bu yüzden hem velilerin hem de kurumun bu süreçte iletişim halinde olması gerekir. Bu durum ne kadar etkin bir şekilde yapılırsa başarı düzeyi o kadar yüksek olacaktır.

Öğrencilerin başarıları da başarısızlıkları da iletişim sayesinde düzelen bir durumdur. Bu süreci hem eğitim kurumu hem de aile bireyleri yakından takip etmesi önemlidir.

Dershanemizde bulunan rehberlik birimi bu süreçte oldukça dikkatlidir. Okulla olan bağlantıyı ele alarak ilerleme yapılır.

Okulda eksik olan dersleri, dershanede etüt vererek eksikliği kapatmaya yardımcı olur.

Ayrıca eğitim kurumlarında bulunan öğrenci takip sistemi  ile öğrencinin durumu veliye bildirilir. Bu bildirim de devamsızlık, sınav sonucu, ödev durumu, günlük işlenen konular baz alınır ve ebeveynlere iletilir.

Rehberlik birimi bu süreçte en önemli birimdir. Motivasyonu ve başarıyı dengede tutarak daha planlı ve düzenli çalışma olanağı sağlar.

  • Dershanenin Konumu

Dershane konumu öğrenciler için önemli durumlardandır. Günün yorgunluğundan sonra dershaneye gitmek kişileri verimsiz hale getirmektedir.

Dershane seçiminde ya merkezde olan bir dershane yada eve, okula yakın bir kurum seçilmesi gerekir. Bu sayede motivasyon daha yüksek seviyede olup başarı seviyesini arttırmaya yardımcı olur.

MATBİR dershanesi Ankara’nın merkezinde yer almaktadır. Her yerden tek vesaitle gidilebilecek bir yerde olması tercih sebebi olmasını sağlamıştır.

Kızılay’daki dershaneler neden çok tercih ediliyor? Çok detaylı anlattık. Hemen tıkla!

Dershaneye gitmeden sınavlarda başarılı olmak mümkün mü?

Dershaneye gitmeden sınav kazanmak elbette mümkün bir durumdur. Yapmanız gereken tek şey sistematik bir şekilde çalışmaktır.

Bu durum ne yazık ki çoğu kişide bazen başarısızlıklara sebebiyet verebiliyor. Başarının anahtarı planlı bir şekilde çalışmaktan geçer.

Dershanede bulunan çalışma ve kontrol sistemi, bireysel çalışmalarda gözden kaçabilir.

Dershanelerin diğer bir avantajı da sürekli olarak sınav yapılması ve sınav sistemine yönelik soruların çıkmasıdır.

Kişisel çalışmalarınızda farklı dershane sınavlarına katılarak, bunu yapmanız mümkün olsa da dershane sürecindeki kadar düzen içerisinde olmayacaktır.

Dershanenin üniversite sınavı için önemi çok büyüktür. Neden mi? Merak ediyorsan hemen tıkla, öğren!

Dershaneleri düzenleyen kanun Resmi Gazete’de