Ankara dershanelerinin YKS başarısı her yıl olduğu gibi 2022’de de gündeme oturmuştur. Ankara ili dershane sayısı ve eğitim kalitesi açısından Türkiye’nin en iyi merkezlerindendir. Özellikle dershane sayısının fazla olması, kolay ulaşım imkanları, uzman öğretmen kadrosuyla Ankara’da başarıyı yakalamak hiç de zor olmamaktadır. Hal böyle olunca Ankara dershanelerinin YKS başarısı da kaliteli eğitim sisteminin bir kanıtı olmuştur.

2022 ‘de Ankara birincisi 2 öğrenci ise MATBİR dershanesinin katkılarıyla başarıya ulaşmıştır. ÖSYM’nin 2022 yılı için açıkladığı son listede ise Ankara sınava giren 121.266 öğrenci arasından sınavı kazanan 100.578 öğrenci ile Ankara dershanelerinin YKS başarısı ispatlanmıştır. Sınavı kazananların oranı yüzde 82,9 olmuştur. Burada Ankara dershanelerinin YKS başarısının da katkısının olduğu inkâr edilemeyecek derecede fazladır.

ÖSYM’nin ÖSS’de illere göre sonuç bilgileri tablosunu incelemek için hemen tıkla!

Ankara YKS dershaneleri arasında seçim yapmak belki de en zorlu süreçlerden biridir. Ankara’nın birçok semtinde Ankara YKS dershaneleri bulunmaktadır. Ankara dershanelerinin YKS başarısından ise şüphe yok. Bu nedenle başarıya ulaşmak için en kaliteli, uzman ve ulaşımı en kolay dershane için arayışa girilmektedir. Hem aileler hem de öğrenciler kendilerine en uygun dershane için arayışa girmektedir. Birçok kişinin karşısına ise Ankara dershanelerinin YKS başarısı başlığı altında adını duyurmuş MATBİR dershanesi çıkmaktadır.

Ankara Dershane | YKS Başarısı

Ankara Dershane | YKS Başarısı

Ankara YKS Dershaneleri

YKS sınavı 12. Sınıfa gelmiş tüm öğrencilerin üniversite hayatına atılabilmesi için girmesi gereken önemli sınavlardan biridir. Çoğu öğrenci bu son seneyi iyi değerlendirmek ve sınav için gerekli taktikleri almak için dershaneye yazılmaktadır. Eğer Ankara’daysa tüm veli ve öğrencilerin işi çok kolaydır. Ankara dershanelerinin YKS başarısı tüm billboardlarda sergilenirken sadece bir şey dikkat çekmektedir. Buda bu başarının hangi dershane tarafından sağlandığıdır. Burada tabi ki de karşınıza “MATBİR” dershanesi çıkacaktır.

Günümüzde özel ders alan öğrenci sayısı artmıştır. Rekabet arttıkça ve sınavlara giren öğrenci sayısı arttıkça öğrenciler daha iyi başarı için özel kursları, dershaneleri veya rehberli kursları tercih etmektedir. Günümüzde özel eğitim kurumları(dershaneler) hem kurumsal hem de şube olarak faaliyet göstermektedir. Ankara öğrenci odaklı bir şehir olduğu için özel eğitim kurumları açısından da üst sıralarda yer almaktadır. Ankara’da başarılı bir özel eğitim kurumu tercihi yapmak oldukça kolaydır. Ankara’da çok sayıda özel eğitim kurumu olmasına rağmen nitelikli özel eğitim kurumlarının belli özellikleri ve eğitim süreçleri vardır. Bu nedenle özel eğitim kurumu seçerken hiç endişe etmenize gerek kalmayacaktır.

Ankara’da başarılı bir özel eğitim kurumu seçen öğrenciler ve velileri büyük bir yükten kurtuluyor. Bunun nedeni, sınav sürecini nasıl yöneteceğini bilen, öğrenci ve velilerin etkisinde kalamayacak, profesyonel ve deneyimli kişilerden oluşmasıdır. Bu süreci kaliteli bir şekilde yöneterek öğrencilerin hayallerine ve hedeflerine uygun bir ders programı oluştururlar. Aynı şekilde öğrencilerin geleceğini belirleyen bu sınav süreçlerinde başarılı olan öğrencileri rol model alarak öğrencilere rehberlik edebilirler. Anne babalar değişen eğitim sistemine ayak uyduramayabilir. Yeterli olmamakla birlikte her konuda uzman ve uzman eğitimi veren özel eğitim kurumlarını tercih edebilirler.

Ankara’da başarılı bir YKS dershanesini tercih etmenin en büyük avantajlarından biri öğrenci ve velilerin yetersiz kaldıkları yerlerde doğru yönlendirmeyi almalarıdır. Bu nedenle YKS sınavına hazırlık sürecinde mutlaka MATBİR gibi kurumsal dershanelerden yardım alınmalıdır. Böylece bu sancılı sınav sürecindeki kaygı en aza indirilecektir. Aynı zamanda verimli ders çalışma taktikleriyle başarıya ulaşmak çok kolay olacaktır.

Ankara Eryaman semti civarında oturuyorsanız Eryaman’da En iyi Dershane seçimi için hemen tıklayın.

Ankara’da Başarılı Dershane Seçimi

Öğrencilerin büyük emek ve zaman harcayarak hazırlandıkları üniversite giriş sınavı (YKS) başta olmak üzere bütün sınav süreçlerinde destek alması gerekmektedir. Bu sınavlar için genellikle kayıt olunan eğitim kurumları ise dershanelerdir. Eğer Ankara’da yaşıyorsanız dershane seçimi yapmanız ise çok kolay olacaktır. Çünkü Ankara dershaneleri 2021-2022 yılı YKS başarısıyla adını duyurmuştur. Özellikle MATBİR dershanesi iki yıl üst üste Ankara birincine sahip en başarılı dershanelerden biri olmuştur.

Sınav yılına Ankara’da başarılı bir özel okul seçerek başlamak, öğrenciyi rekabette önemli ölçüde öne geçirir. Aynı şekilde sınav sürecini doğru ve başarılı bir şekilde özel okul tercihi ile tamamlayan öğrenciler sınavlarda en çok desteklenen öğrencilerdir.

Deneme sınavları, öğrencileri asıl sınava en doğru şekilde hazırlar. Alıştırma testleri, öğrencilerin ilerleyişini belirler ve hatalarını vurgular. Deneme sınavlarında hatalarına odaklanan öğrencilerin hazırlık süreci daha gerçekçi ve sınav odaklıdır. Bazı özel eğitim kurumları, sınavlara hazırlık aşamasında öğrencilerini daha sık ve detaylı sınavlara tabi tutarken, bazı özel eğitim kurumları daha az sıklıkla sınava tabi tutmaktadır. Ankara’da başarılı dershane seçmeden önce bu soru dikkate alınmalıdır. Bu da sınav öncesinde daha sık sınav yapan dershanelerin tercih edilmesi gerektiğini bize öğretmektedir. Böylece öğrenci sınav öncesi alıştırma yaparak stres ve odaklanma problemlerinin önüne geçebilmektedir. Ankara’da başarılı dershane seçiminde ilk kriter boş soru çözümü ve deneme sınavı yapan özel eğitim kurumlarının tercih edilmesidir.

Ankara’da başarılı dershane seçiminde diğer önemli kriterlerden biri de nitelikli bir öğretmenin mevcudiyetidir. Deneyimli ve uzman öğretmenler, öğrencilerin sınav sürecindeki en büyük yardımcılarıdır. Öğrencilerin anlamadıkları bir konuya ve soruya doğrudan önem vermeleri ve baştan anlatmaları öğrenciler açısından oldukça önemli kriterdir. Benzer şekilde, öğrenciler sınav sürecinde çok sayıda soru veya deneme sınavı çözerler. Eksikliklerin giderilmesi denemelerde sunulan soruları anlamayan veya eksik olan öğrencilere profesyonel destek sağlayan öğretmenin sorumluluğundadır. Öğretmenler sınıftaki en önemli varlıktır. Bu nedenle Ankara’da başarılı dershane seçmeden önce hem dershaneyi hem de öğrencilerle olan ilişkisini dikkate alarak seçim yapmak çok önemlidir.

9 Maddede YKS Sınavına Nasıl Damga Vurduk? içeriğimizi mutlaka okumalısın!

En Başarılı Ankara YKS Dershanesi

YKS 2021 Ankara birincisi ve Türkiye üçüncüsü olan sevgili öğrencimiz Bora ÇALIM’ın yanı sıra YKS 2022’de Ankara birincimiz Umut Utku ERŞAHİNCE ile başarıyı elde ettik. Bu başarı ilk başta öğrencilerimizin azmi diğer yandan ise MATBİR dershanesi öğretmenlerinin meslek aşkıyla gerçekleşti. Tüm sınav süreçlerinde öğrencilerinin yanında olan öğretmenlerin yanı sıra rehberlik desteği de verildi. Rehberlik hizmetiyle öğrencilerimizin sosyo-psikolojik duygu durumları da takip edildi. Sonuçta MATBİR dershanesi iki yıl üst üste “en başarılı Ankara YKS dershanesi” unvanını kazandı.

Ankara YKS Dershanesi Tavsiyesi

Ankara’nın en başarılı ve en çok tercih edilen dershanelerinden biri MATBİR dershanesidir. Özellikle TYT-AYT ve YKS sınavı hazırlık sürecinde gösterilen eğitimiyle adından sıkça söz ettirmiştir. Kolay ulaşımı, birebir etüt desteği, soru çözüm kamplarıyla öğrencilerin tüm eksiklikleri giderilir.  Deneme analizleriyle tüm sınav süreçlerinde öğrencilerin gelişimleri desteklenmektedir. Özellikle yapay zekâ sistemi kullanan sayılı dershaneler olan MATBİR, öğrencilerin sınav sonuçlarını analiz etmektedir.

Her hafta yapılan deneme sonuçlarının yapay zekâ sistemi ile analizi sonucu öğrencilerin tüm eksikleri giderilmektedir. Her öğrenciye özel birebir ders veya soru çözümü için öğretmenlerden randevu alınmaktadır. Böylece zaman geçmeden eksiklikler giderilebilmektedir.

Uzman öğretmen kadrosu, soru ve konu anlatımlı kitap desteği ile öğrencilerin her yönden gelişimleri desteklenir. Yapay zekâ sistemi ile deneme analizleri MATBİR dershanesini Ankara’nın en çok tercih edilen merkezi yapmıştır. Başarıyı yakalamak ve gerçekten verimli bir sınav hazırlık süreci geçirmek isteyen her öğrenci MATBİR ile tanışmalıdır.

MATBİR ile öğrenciler okulda gördüklerini pekiştirir, tüm ÖSYM sınav ve soru tarzları hakkında bilgilendirilir. Öğrenciler okulda gördükleri konuları dershanede tekrar etme fırsatı bulurlar. Ayrıca eksik konuları tekrarlar yaparak öğrenebilmektedir. Öğrenci soru çözme tekniklerini öğrenir ve ders çalışma motivasyonunu yakalar. Soru çözerek pratik yapma fırsatı bulur.

MATBİR dershanesinde öğrenciler seviyelerine göre sınıflara ayrılır. Bu da derslerin etkinliğini artırır. Öğrencileri sınavlara hazırlarken verimliliği artırmak önemlidir. Ankara’da sınıf rehberliği ve öğrenci koçluğu konusunda kurumumuz kendini geliştirmiştir. Eğitim kurumumuz, tüm öğrencilerine eşit eğitim fırsatları sunmaktadır.

Ankara Kızılay dershaneleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız mutlaka bu yazımızı incelemelisiniz!